Hlavní navigace

Zdravotní pomůcky

přípravky: repelenty, přípravky proti vším, desinfekce, pocení nohou oční optika: brýle, čočky, roztoky péče o zuby: kartáčky, pasty, vody, zubní náhrady, rovnátka přístroje (zdravotnická technika): inhalátory, čističky vzduchu, vysavače pro alergiky, teploměry, měřiče tlaku/cukru/alkoholu, naslouchadla zdravotní potřeby: lékovky, lékárničky, náplasti, inkontinence, obvazy, sportovní medicína, bandáže kompenzační pomůcky: bezpečná koupelna a WC, pomůcky pro chůzi rehabilitace a relaxace: rhb míče, masážní pomůcky péče o matku a dítě: odsávačky, olejíčky

7 pomocníků proti kolice u miminek

Novorozenec propláče celou noc, někdy i celý den. Nechce jíst, chce jen klid. Na vině je nadýmání a s ním spojené bolesti břicha. Slovo „kolika“ skloňují všichni rodiče novorozenců. Pomáhají masti, kapky, čaje nebo masáže.

Helena Singerová

15. 12. 2016 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Bolavé bradavky při kojení. Co pomůže?

Kojení by nemělo být bolavé, říkají laktační poradkyně. Někdy ale je a bolest může být nesnesitelná. Jak jí předcházet a jak se jí zbavit?

Helena Singerová

12. 12. 2016 0:00
Doba čtení: 1 minuta

5 nejčastějších mýtů o kondomech

Češi upřednostňují hormonální antikoncepci a počet nakažených virem HIV během pololetí vzrostl o šest procent. Nechráníme se kondomy a věříme mýtům.

Helena Singerová

9. 12. 2016 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Ačkoliv je pro drtivou většinu mužů jejich přirození důležité, málokdo skutečně dbá na zdraví svého penisu. Rakovina prostaty je závažné onemocnění, přitom existuje řada možností, jak zdraví mužského pohlaví posílit. Řešením je například samovyšetření varlat nebo masáž prostaty. Důležitý je také pravidelný sex, správná hygiena a zdravý životní styl.

Helena Singerová

2. 12. 2016 0:00
Doba čtení: 3 minuty

5 nejčastějších poporodních problémů a jejich řešení

Porod je velká změna, nejen životní, ale i pro vaše tělo. Na co je třeba se připravit a kdy s ním příchozí nepříjemnosti odezní? Pět nejčastějších poporodních problémů a jejich řešení.

Redakce

18. 11. 2016 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Je vám zima? Prohřejte si organismus

Kromě toho, že se můžeme v zimě cítit poněkud nepohodlně, mráz navíc zužuje cévy a zvyšuje krevní tlak. Zahřát nás může nejen vhodné oblečení, ale i potraviny, oleje nebo bylinné koupele. Podívejte se na zimní tipy bylinkářky Jarmily Podhorné.

Redakce

11. 11. 2016 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Bolesti hlavy: když už obklad, tak s bylinkami

Od bolestí hlavy pomůže doslova „přírodní cesta“ – tedy procházka na čerstvém vzduchu. Léčbu můžete podpořit i některými bylinami – a to ve formě nálevu, aromaterapeutického obkladu nebo koupele.

Helena Singerová

8. 11. 2016 0:00
| 1
Doba čtení: 2 minuty

dTest: Chemie v menstruačních vložkách?

Pro muže velká neznámá, pro ženy pravidelná starost. Při výběru menstruačních vložek a tampónů hledají ideální absorpci, snadné používání, příznivou cenu a absenci nežádoucích látek. Časopis dTest podrobil laboratorním testům 17 značek vložek a tampónů, aby zjistil, které splňují nejnáročnější kritéria a představují vhodný i výhodný nákup.

Redakce

13. 10. 2016 11:19
Doba čtení: 2 minuty

Zvlhčovač vzduchu nevybírejte jen podle designu

Trápí vás častá rýma nebo suchý kašel? Možná zvažujete nákup zvlhčovače vzduchu. Nabídka na trhu je široká. Dejte si ale pozor, některé přístroje pod sebou zanechávají loužičku. Podle čeho vybírat a je lepší volit s ionizátorem?

Helena Singerová

5. 10. 2016 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Přestaňte kouřit s mobilní aplikací

Metod pro odvykání kouření je mnoho. Do pěti let budou kuřáci využívat speciální aplikaci pro mobilní telefony. Tým Kliniky adiktologie 1. lékařské fakulty UK ji nyní testuje.

Redakce

8. 9. 2016 13:59
Doba čtení: 1 minuta

Osobní tlakoměr – vhodný dárek ke čtyřicátinám

Znáte hodnoty svého krevního tlaku? Název našeho serveru napovídá ten optimální: 120 na 80. Osobní tlakoměry poslouží k domácí kontrole tlaku. Cenově se liší. Proč tomu tak je a podle čeho vybírat?

Helena Singerová

5. 9. 2016 0:00
| 1
Doba čtení: 3 minuty

Suché paty: nehezké a bolavé

Velmi častým problémem chodidel bývají suché a často popraskané paty. Co použít, škrabky, pemzy, brusky, nebo pilníky? Pomůže nejen každodenní péče, ale i citron a tvaroh.

Helena Singerová

2. 9. 2016 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Jak si správně změřit tlak

Domácí tlakoměry si pořizuje stále více lidí. Lékaři jsou za to rádi, ale varují, že ne každý ví, jak si změřit tlak správně. Jaká jsou pravidla pro měření krevního tlaku?

Redakce

20. 8. 2016 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Menstruace a 4 způsoby, jak ji zvládnout

Menstruace je v reprodukčním věku nedílnou součástí života každé ženy. Aby pohodlí a hygieně bylo v těchto dnech učiněno za dost, představíme vám pomocníky, které pomohou překonat pravidelné krvácení.

Lenka Zelnitiusová

17. 8. 2016 0:00
Doba čtení: 3 minuty

HIV test z laboratoře, nebo se otestovat doma?

Včasné odhalení HIV infekce zásadním způsobem ovlivňuje prognózu nemoci. Čím dříve se nemocný začne léčit, tím déle může žít. Kam se jít nechat otestovat, je testování anonymní a jak spolehlivé jsou testy, které pořídíte na internetu?

Helena Singerová

10. 8. 2016 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Nosítka a ergonomická nosítka: v čem je rozdíl a která jsou pro děti nevhodná

Nošení dětí je praktické a získává si stále větší oblibu. Na českém trhu naleznete velké množství nosítek, ale jen některá splňují základní předpoklady pro ergonomické nošení. Od kolika let jsou nosítka vhodná a podle čeho je vybírat, aby byla pohodlná a abychom dětem neublížili?

Helena Singerová

8. 8. 2016 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Dávkovače léků: pomocník pro seniory i na cesty

Jsou barevné, přehledné a některé dokonce zvoní. Dávkovače léků. Velká pomoc pro všechny, kteří se již ztrácejí v tom, kdy a které léky mají užívat. Případně se mohou hodit komukoli, kdo užívá více léků a vyráží na dovolenou. V čem se dávkovače léků liší?

Helena Singerová

2. 8. 2016 0:00
| 1
Doba čtení: 2 minuty

Noční počůrávání: enuréza aneb když má dítě mokrou postel

Do pěti let věku je noční pomočování dětí v pořádku. Později už by se mělo začít s léčbou. Co od lékaře očekávat, jaká jsou režimová opatření a pomůže případně nějaký volně prodejný lék?

Helena Singerová

29. 7. 2016 0:00
Doba čtení: 3 minuty
Aktualita

Otestujte klíště na boreliózu z pohodlí domova

Chcete mít jistotu, zda není vaše klíště infikované? Můžete jej poslat do laboratoře, nebo otestovat z pohodlí domova. Novinkou je domácí test Borélie z klíštěte, který pomáhá včas odhalit riziko lymské boreliózy po napadnutí klíštětem.

Redakce

26. 7. 2016 17:56
Doba čtení: 2 minuty

Vbočený palec: možnosti léčby jsou omezené

Ostatní si tzv. vbočeného palce povšimnou kvůli charakteristickému vychýlení na stranu. Pacienti, kteří v botě skrývají hallux valgus, ho však popisují jako velmi bolestivou záležitost. Zpočátku jde jen o estetickou záležitost, která může sem tam zazlobit, ale po letech umí pořádně potrápit.

Lenka Zelnitiusová

20. 7. 2016 0:00
| 1
Doba čtení: 2 minuty

Napijte se z potoka: filtry a dezinfekce vody

Únik do přírody, strávit několik týdnů nebo i měsíců mimo civilizaci. Bez možnosti koupit si láhev s vodou. S cestovními filtry můžete pít třeba i z kaluže. Případně zvládnout bez úhony i exotický výlet do zemí třetího světa.

Helena Singerová

15. 7. 2016 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Aby se děti neutopily… Křidélka jsou absolutně nevhodná

Léto, slunce a koupání. V České republice každým rokem utone okolo dvou set lidí. Stačí okamžik. Jak snížit rizika? Zejména stoprocentním dohledem a výběrem vhodných ochranných pomůcek. Podle Vodní záchranné služby to plavací kruhy a křidélka nejsou. Stále oblíbenější jsou nafukovací vesty. Je to správná volba?

Helena Singerová

4. 7. 2016 0:00
Doba čtení: 2 minuty

V kontaktních čočkách na dovolenou? 6 věcí, které se budou hodit

Kontaktní čočky jsou na léto a cestování skvělé, jen nezapomenout na… Na co myslet a co všechno si přibalit, abyste si dovolenou s čočkami užili bez komplikací?

Redakce

3. 7. 2016 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Výhody a nevýhody plastové sádry

Zlomená ruka nebo noha a léto před námi. Možná se vyplatí pořídit si odlehčenou sádru. Jaká má omezení, můžeme se s ní například koupat? A kolik za ni zaplatíme?

Helena Singerová

1. 7. 2016 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Mykózy, plísně nebo zápach? TOP 10 produktů na nohy

Péče o nohy: jaké produkty jsou nejprodávanější?

Redakce

28. 6. 2016 22:08
Doba čtení: 3 minuty

Přírodní repelenty: účinná alternativa k chemii

Nejpoužívanější složkou v repelentech proti hmyzu je diethyltoluamid (DEET). Důvod je jednoduchý: obstojí i v extrémních podmínkách. Je to však pesticid. Proto se do popředí dostávají šetrné přírodní repelenty. Seženete v lékárnách, ale některé si můžeme vyrobit i doma.

Helena Singerová

28. 6. 2016 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Opalovací krémy pro děti jsou „jiné“

Nabídka opalovacích krémů je široká – od množství značek přes ochranné faktory. Často vedle sebe vidíme opalovací krémy pro dospělé, které slibují co největší šetrnost k pokožce, a vedle nich, o několik desítek korun dražší, krémy pro děti. V čem je dětská kůže jiná a čím se liší dětské krémy mezi sebou?

Helena Singerová

24. 6. 2016 0:00
| 1
Doba čtení: 1 minuta

Běžecká lékárnička: co mít s sebou při běhu?

Zejména při delších bězích hrozí zranění. Může jít o méně vážné puchýře, křeče a podvrtnutí, nebo o vážnější pády, dehydrataci až hypoglykemii. Britský Červený kříž radí, jak si v těchto situacích poradit a co mít s sebou na trati, abyste to unesli.

Helena Singerová

23. 6. 2016 0:00
| 1
Doba čtení: 3 minuty

10 nejprodáva­nějších repelentů

Přípravky proti bodavému hmyzu. Jaké jsou nejprodávanější?

Redakce

22. 6. 2016 8:00
Doba čtení: 3 minuty

Radiofrekvencí proti vráskám

Neinvazivní ošetření kůže přístrojem Thermage CPT zažívá boom. V současné době je považováno za nejlepší volbu pro zlepšení povolené nebo vrásčité kůže. Po něm je na řadě už jen skalpel. Kolik za mladší vzhled zaplatíte a po jaké době se kůže vrátí zpět?

Helena Singerová

21. 6. 2016 0:00
| 6
Doba čtení: 3 minuty