Hlavní navigace

5 zákroků, které je dobré stihnout do začátku jara

Konec zimy je ideální doba k návštěvě dermatologa. Většina zákroků „na kožním“ si totiž se slunečními paprsky příliš nerozumí. Které zákroky stihnout do začátku jara?

Michaela Michalcová

8. 3. 2016 0:00

FOTOGALERIE: Maraton s roztroušenou sklerózou. Kdo cvičil?

Rekordních 23 měst z celé republiky i zahraničí se letos zapojilo do Maratonu s roztroušenou sklerózou. V Praze akci podpořila řada známých osobností a sportovců. Podívejte se, kdo všechno zapojil svaly.

Redakce

7. 3. 2016 12:06
Galerie

Fotogalerie: Nebezpečné hračky

Česká obchodní inspekce průběžně monitoruje distribuční řetězce hraček a v poslední době opět odhalila takové, které jsou pro děti nebezpečné. Děti se při hraní mohou vážně zranit, udusit, uškrtit, nebo třeba popálit. Pokud máte doma nějakou hračku z naší fotogalerie, nebojte se ji vrátit obchodníkovi, případně vyhodit. Dětem ji na hraní raději nenechávejte.

Redakce

28. 2. 2016 17:00
| 2

Zubní protézu platí pojišťovna jednou za tři roky

Zubní náhrada není na věky. V případě poškození máte nárok na novou, ovšem v případě, že ta předchozí sloužila stanovenou dobu a nebyla poškozena např. nedbalým zacházením.

Redakce

23. 2. 2016 8:00

Test CRP spolehlivě pozná, jestli skutečně potřebujete antibiotika. Jaký a za kolik?

CRP test již několik let pomáhá s otázkou: nasadit, či nenasadit antibiotika? Může vám ho udělat lékař, ale víte, za jakých podmínek? Můžete si ho koupit v lékárně a udělat sami doma, tušíte ale, za jakou cenu a nakolik je takový test spolehlivý?

Helena Singerová

23. 2. 2016 0:00

Padají vám vlasy víc než dřív? Zjistěte příčinu a zahajte léčbu

Denně nám vypadne kolem stovky vlasů. Co ale dělat, když jich najednou začneme ztrácet mnohem víc? Pomoc s padáním vlasů najdeme u lékaře, v lékárně i v drogerii.

Michaela Michalcová

22. 2. 2016 0:00

Čekáte miminko? Už si hledejte pediatra

Dětského lékaře je dobré vybrat už v těhotenství – jeho první návštěva probíhá brzy po porodu. Co by vás mělo zajímat? Hodnocení lékaře, ordinační hodiny, vybavení ordinace… jsou i další „nadstandardy“, které později oceníte.

Tereza Víchová

18. 2. 2016 0:00

Chřipka v těhotenství: které léky lze užívat a jakým se vyhnout

Během těhotenství se ženy většinou alespoň jedenkrát setkají se zdravotními potížemi, jako je například nachlazení, kašel, bolest v krku a rýma. Většina léků, a bohužel i přírodních, je těhotným zapovězena. Mohou buď poškodit plod, nebo vyvolat předčasný porod či potrat. Jaké léky tedy smí těhotná užívat, když onemocní běžnou virózou?

Helena Singerová

12. 2. 2016 0:00
Aktualita

5 mobilních aplikací pro zdraví je na měsíc zdarma

Hrozí vám demence nebo infarkt? U příležitosti Dne nemocných (11. února) si můžete na iPhone zdarma stáhnout zdravotní aplikace, které pomohou vyhodnotit riziko těchto i dalších onemocnění. Aplikace, které doposud stály 3–4 dolary, budou ke stažení bezplatně až do 11. března 2016.

Redakce

11. 2. 2016 14:48
Galerie

Na krabičkách cigaret musí být varovné obrázky

Od 20. května bude na krabičkách cigaret kromě varovného textu i odstrašující obrázek. Přikazuje to novela zákona. Obrázků je připraveno 42 a mají odrazovat od kouření.

Redakce

8. 2. 2016 17:09

Mamograf: kdy máte nárok na vyšetření zdarma

Cílem mamografického screeningu je včasný záchyt menších zhoubných nádorů prsu. Následná léčba by měla být méně náročná. Pojišťovny jej proplácejí i některým ženám bez příznaků nemoci. Preventivní vyšetření umožňuje též záchyt přednádorových stavů. Kolik za vyšetření prsou zaplatíte a kdo všechno má nárok na bezplatné vyšetření?

Helena Singerová

4. 2. 2016 0:00

Neštovice: od kdy mazat? Čím mazat? A mazat vůbec?

To jsou otázky, které napadnou každého rodiče dítěte s planými neštovicemi. Na chorobu totiž není ani dnes jiná léčba než mírnění příznaků. A pozor: každá fáze neštovic vyžaduje jiné mazání.

Helena Singerová

29. 1. 2016 0:00
| 1

3 důvody, proč řešit křečové žíly v zimě

Lidé trpící žilní chorobou obvykle zažívají v zimním období díky chladnějšímu počasí pocit úlevy. Na druhou stranu nejvíce trpí v letních měsících, kdy zvýšená teplota a pobyt v horku způsobují rozšíření žil, které s sebou nese bolest, křeče a nepříjemné otoky. Přesto je zima ideálním obdobím, kdy s nepříjemným chronickým žilním onemocněním zatočit.

Redakce

28. 1. 2016 0:00

Střevní chřipka řádí. Co s ní?

Většinou trvá krátce. O to bývá intenzivnější. Obvykle nevyžaduje odborné vyšetření. Přesto je někdy potřeba vyhledat lékaře. Řeč je o akutním zánětu žaludku a střev, tedy střevní chřipce. Jak pomoci sobě a jak pomoci dětem?

Helena Singerová

27. 1. 2016 0:00

Potřebuje vaše dítě rovnátka? Poprvé na ortodoncii

Váháte, zda vaše dítě potřebuje rovnátka, nebo ne? Kdy je ten nejlepší věk, ve kterém by mělo navštívit odborníka–ortodontistu? Podívejte se, co vás při první návštěvě čeká a co všechno by měl dobrý ortodontista nabídnout.

Tereza Víchová

22. 1. 2016 0:00

Chronický kašel: jaká chtít vyšetření

Přetrvává váš kašel už několik týdnů? Rozhodně se vypravte k lékaři, může se jednat o příznak mnoha chorob. O jaká vyšetření byste se měli zajímat? Pomohou zjistit, v čem tkví problém, a tak určit správnou léčbu.

Tereza Víchová

13. 1. 2016 0:00
| 1

Jakou zvolit plombu: bílou, nebo amalgám?

„Stříbrným“ výplním v zubech pomalu zvoní hrana. Touhu po hollywoodském úsměvu má i díky reklamním masážím většina z nás a tzv. „bílé“ plomby jsou běžně dostupné a dávno nejsou výsadou prestižních zubních klinik.

Tereza Víchová

8. 1. 2016 0:00
| 1

Léčebny dlouhodobě nemocných: pro koho jsou a za kolik

LDN – tři písmena, pod kterými si představíme nemocniční postel, zářivky a poslední týdny života. „Eldéenky“ jsou ovšem pouze přestupní stanicí, často mezi klasickou hospitalizací a dalšími z ústavů následné péče. Nebo i návratem domů. Pro koho jsou tedy určeny, co od nich čekat a jak dlouho v nich může pacient být?

Helena Singerová

7. 1. 2016 0:00

Procedury pro hubnutí břicha i hýždí

Hubnutí problematických partií, tedy hlavně stehen, hýždí a u žen i mužů břicha, je možné podpořit moderními procedurami. Je tu laserová liposukce, kryolipolýza, kryoradiolipolýza, rázová vlna, biorezonance. Kolik stojí a jak často je musíte opakovat?

Michaela Michalcová

4. 1. 2016 0:00

Pálení žáhy: babské rady i léky pro první pomoc

Víte, co je nejčastější vánoční potíž? Pálení žáhy. Zná ho většina těhotných a ti, kdo mají refluxní chorobu jícnu. Vánoce jsou však příležitost, kdy pálení žáhy může zažít skoro každý. Jak mu předejít a čím si pomoci?

Tereza Víchová

22. 12. 2015 0:00

Žlučníkový záchvat: první pomoc musí přijít rychle

Žlučníková kolika je o Vánocích jeden z nejčastějších důvodů návštěvy pohotovosti nebo volání záchranky. Záchvat dokážete podle dále popsaných příznaků rozeznat, zvládnete i první pomoc, ale dlouhodobé potíže vyžadují léčbu z rukou odborníků. Důležitá je dieta a – nejen o svátcích – prevence.

Tereza Víchová

14. 12. 2015 0:00

Podle čeho vybrat praktického lékaře? Toho nejlepšího

V České republice ordinuje v současné době více než pět tisíc praktických lékařů pro dospělé. Podle jakých kritérií zvolíte toho NEJ pro sebe?

Tereza Víchová

7. 12. 2015 0:00
| 3

Možnosti řešení křečových žil

Jste prodavačka, učitelka, kadeřnice nebo „kancelářský“ typ? Křečové žíly bývají doménou žen a typickou civilizační chorobou. Dají se léčit několika způsoby, dnes už dokonce bez anestezie.

Tereza Víchová

2. 12. 2015 0:00
| 1

Kdy je důvod vyměnit staré plomby za nové

Má vám nový zubař měnit všechny původní plomby? Nebo na vás chce jen vydělat? Rozhodně by to neměl být automatismus a běžná praxe. Pro nové plomby musí být důvody – tady jsou.

Tereza Víchová

30. 11. 2015 0:00
| 2

Lymfodrenáž: manuální, nebo s přístrojem?

Lymfodrenáž je pomocník při otocích i kosmetické vylepšení vzhledu. Co obnáší manuální a co přístrojová? Komu se svěřit do péče, abychom si spíš neublížili? Po správné lymfodrenáži poznáte efekt okamžitě.

Tereza Víchová

27. 11. 2015 0:00

Jak zmírnit těhotenské nevolnosti? Třeba lízátkem

Houpání žaludku, zvracení, pocit „kocoviny“. Těhotenské nevolnosti prožívá minimálně polovina žen v prvním trimestru, někdy se hovoří dokonce až o devadesáti procentech. Možností, jak je řešit, je více, účinky jsou ale spíš otázkou náhody nebo štěstí.

Tereza Víchová

25. 11. 2015 0:00

Dětský zubař? Hledejte rodinného

Nejobávanější lékař pro většinu z nás si zaslouží poctivý výběr, nejinak tomu je v případě našich dětí. Tady navíc bude hrát roli i psychologie a přístup – když se to „nepovede“, může být k ošetření nutná třeba i narkóza, a naopak.

Tereza Víchová

24. 11. 2015 0:00

3 nejčastější druhy masáží – každá má jiný význam

Bolí vás záda, chcete jen preventivně chodit na masáže, abyste co nejdéle předcházeli civilizačním potížím, nebo si jednoduše užili příjemnou hodinku odpočinku? Nabídka je pestrá: jak se v ní zorientovat?

Tereza Víchová

20. 11. 2015 0:00

Najděte si takovou dentální hygienu, která se vyplatí

Proč chodit k dentální hygienistce? Protože prevence je vždy výhodnější a levnější než napravování zdravotních potíží. Platí to i v případě zubní péče, jejíž moderní součástí je profesionální dentální hygiena.

Tereza Víchová

12. 11. 2015 0:00

Jak účinně předcházet bolesti zad

Bolest zad patří k nejčastějším problémům pohybového ústrojí nejen v České republice. Co je na vině a jak se bolesti zad účinně bránit?

Redakce

5. 11. 2015 0:00