Hlavní navigace

Hyperhidróza: jak se zbavit nadměrného pocení?

Zápach a mokré kruhy na tričku. Běžné deodoranty nezabírají. Někdo se potí na čele, jiný nejvíc v tříslech, nebo má mokrá záda. Nepomáhá ani pomalá chůze. Nadměrné pocení dokáže léto znepříjemnit.

Helena Singerová

18. 7. 2016 0:00
| 3

Tipy pro odvodnění organismu

Tělo dospělého člověka je více než z poloviny tvořené vodou. Někdy jí je trochu víc, člověk si pak připadá odule a víc se potí. Co způsobuje zavodnění a jak se mu bránit?

Helena Singerová

13. 7. 2016 0:00
Aktualita

Pylové zpravodajství (aktualizováno 12. 7.)

Nejdůležitějším alergenem v následujícím období budou pyly trav. Dále se v ovzduší vyskytují pyly šťovíku, jitrocele, kopřivy, lípy a merlíkovitých. Podívejte se do našeho aktuálního zpravodajství.

Redakce

12. 7. 2016 15:18
Aktualita

Tropické teploty se nelíbí ani klíšťatům

Začátkem týdne budou klíšťata na celém území České republiky méně aktivní, od čtvrtka se očekává mírný vzrůst jejich aktivity. Podrobně v aktuálním přehledu.

Redakce

11. 7. 2016 15:03

Co dělat při spálení? A ještě lépe – jak mu příště předejít?

Slunce svítí, moře nebo hladina rybníku lákají k osvěžení a riziko spálení se navyšuje. Abyste se opálili zdravě a bez rizika, máme pro vás několik tipů. Bronzový nádech tělu sluší jenom za předpokladu, že je o pokožku postaráno nejen před působením slunečních paprsků, ale i bezprostředně po opalování. Jedině tak se vyhnete bolestivému spálení, puchýřkům a odlupující se kůži.

Lenka Zelnitiusová

11. 7. 2016 0:00

3 tipy lékaře: Prevence proti vráskám

Po třicátém roce věku začíná pleť pomalu stárnout. Pokožka obličeje ztrácí svou hydrataci, pružnost, pevnost a začínají se tvořit drobné vrásky, které se postupně prohlubují. Co s tím?

Jitka Chaloupecká

9. 7. 2016 0:00

Zotavení po porodu: ošetření hráze

Bolavé hrázi po porodu uleví hojivé sedací koupele, speciální mýdla, některé vaginální gely nebo čípky a mnohé další. Čím mohou ženy zmírnit riziko poporodních obtíží ještě před porodem?

Helena Singerová

8. 7. 2016 0:00
Aktualita

Pylové zpravodajství (aktualizováno 5. 7.)

Jaké pyly se vyskytují v ovzduší v těchto dnech? Množství pylových zrn závisí na aktuální meteorologické situaci – v deštivém počasí se snižuje koncentrace pylových zrn a zvyšuje se množství vzdušných plísní.

Redakce

6. 7. 2016 8:54

Mýtus: Liposukcí mohu zhubnout mnoho kilogramů

To, že je liposukce relativně jednoduchá metoda ke snadnému zhubnutí, je bohužel dodnes obecně uznávaný omyl. Plastický chirurg vysvětluje, jak je to s liposukcí doopravdy.

Svatopluk Svoboda

6. 7. 2016 0:00

4 tipy, jak se vyhnout letním depresím

Deprese a chmurné myšlenky má většina z nás spojeny s podzimem, který je typický sychravým počasím. I během léta můžeme snadno upadnout do deprese. Jak si léto maximálně užít a vyhnout se negativním emocím? Přinášíme vám několik užitečných tipů.

Aleš Kalina

5. 7. 2016 0:00
Aktualita

Aktivita klíšťat během svátků a v následujících dnech

Klíšťata budou i v následujících dnech velmi aktivní. Pokud tedy vyrazíte během volných dnů do přírody, nezapomeňte se vybavit účinnými repelenty.

Redakce

4. 7. 2016 16:36

Tip lékaře: Co se skvrnami od slunce v dekoltu

Ženy při opalování podceňují ochranu dekoltu, přitom ten to většinou „odnese“ při slunění nejvíce. Kožní lékařka vysvětlí, proč je třeba oblast výstřihu chránit a jak lze řešit následky v podobě nevzhledných pigmentových skvrn.

Jitka Chaloupecká

2. 7. 2016 0:00

Zásadní omyl – plastika není jen zkrášlování. Kdy ji hradí pojišťovna?

Možná se budete divit, ale hodně lidí podstupuje plastické operace v létě. Důvod? Jsou prázdniny, dovolené, než se vrátíte do práce, budu jizvy i otoky zhojené. Pokud některý ze zákroků zvažujete, bude vás asi zajímat, kdy máte nárok na úhradu od pojišťovny.

Svatopluk Svoboda

29. 6. 2016 0:00
Aktualita

Pylové zpravodajství (aktualizováno 28. 6.)

Nejdůležitějším alergenem v následujícím období budou pyly trav. V ovzduší stále zůstávají pyly šťovíku, jitrocele, kopřivy, bezu a lípy.

Redakce

28. 6. 2016 14:16

Aktivita klíšťat tento týden klesne o jeden stupeň

Pokud jste minulý týden vyrazili do lesa, pravděpodobně jste pak strávili večer s pinzetou v ruce. Klíšťata jsou tyto dny velmi aktivní a některá odolávají i silným repelentům. Podívejte se, jaká bude jejich aktivita tento týden.

Redakce

27. 6. 2016 14:48
Aktualita

Pylové zpravodajství (aktualizováno 21. 6.)

Nejdůležitějším alergenem v následujícím období budou pyly trav. V ovzduší stále zůstávají pyly šťovíku, jitrocele, kopřivy, bezu a lípy.

Redakce

21. 6. 2016 9:53
Aktualita

Klíšťata: stále velké riziko

Z aktuální předpovědi aktivity klíšťat plynou doporučení pro tento týden: použití repelentu, nesedat a nelehat v porostech, dále nevstupovat do křovin a bylinné vegetace zejména na okraji lesa, na okraji vodních toků a listnatého mlází.

Redakce

20. 6. 2016 15:15

Cestovní nevolnost. Co pomůže před i během jízdy?

Auto se natřásá a žaludek odpovídá. Většina dětí si postupně na jízdu autem zvykne, někomu však nevolnosti vydrží do dospělosti. Jak předcházet nevolnostem při cestování a co dělat, když to na nás přijde?

Helena Singerová

20. 6. 2016 0:00
| 1
Galerie

Fotografie z misí Lékařů bez hranic

Špatná hygiena, nedostatečné osvětlení, omezené možnosti a fronta smrtelně nemocných. Nebo operační sál v nafukovacím stanu? V takových podmínkách musejí pracovat Lékaři bez hranic. Podívejte se na jejich práci v naší fotogalerii.

Redakce

19. 6. 2016 0:00

Kolik jí je? Oči ji neprozradí, má plastiku

Udržovaná postava a zevnějšek mohou sice do značné míry skrýt skutečný věk, ale obličej je nesmlouvavý. Povadlá oční víčka či vrásky však nemusí být příčinou žádným komplexů – stačí vyhledat plastického chirurga. Operace očních víček není nijak zvlášť náročná a očím se při ní nemůže nic stát.

Svatopluk Svoboda

17. 6. 2016 0:00

Kopřivka je vlastně alergická reakce. Co s ní?

Kopřivka patří mezi dvacet nejčastějších kožních chorob. Odhaduje se, že alespoň jednou v životě se s ní setká až třetina populace. Název „kopřivka“ vznikl z typické kožní reakce, ke které dojde v místě kontaktu kůže s kopřivou.

Helena Singerová

16. 6. 2016 0:00

Pylové zpravodajství (aktualizováno 14. 6.)

Nejdůležitějšími alergeny v následujícím období budou pyly trav. V ovzduší se nadále vyskytují pyly šťovíku, jitrocele, kopřivy, bezu a lípy. V deštivém počasí se snižuje koncentrace pylových zrn a zvyšuje se množství vzdušných plísní.

Redakce

14. 6. 2016 10:22
Aktualita

Klíšťata: nyní je nejvyšší stupeň rizika

Z aktuální předpovědi aktivity klíšťat plynou doporučení pro tento týden: použití repelentu. Nevstupovat volně do listnatých a smíšených lesů, pohyb pouze po zpevněných cestách. Večer a ráno prohlídka těla, případně odstranění klíšťat.

Redakce

13. 6. 2016 17:04
Tip

Tip lékaře: Laserová depilace

Chcete se zbavit nežádoucích chloupků a hledáte vhodnou metodu? Laserová depilace přináší na rozdíl od některých jiných způsobů trvalé výsledky. Efekt záleží mimo jiné na barvě chloupků.

Jitka Chaloupecká

12. 6. 2016 0:00

Příčinou nemocí je jídlo. Uzdravte se

Jsme nemocní, protože špatně jíme. Tři čtvrtiny lidských nemocí jsou způsobeny nesprávnou výživou. Tedy nejen tím, co jíme, ale také tím, jak jídlo připravujeme. Pojďme se podívat, co je základ zdravé stravy, a připomenout si 13 doporučení pro zdravý životní styl.

Redakce

11. 6. 2016 0:00

Opalovací krémy: Jednoduchý návod, jak si vybrat ochranný faktor

Ať vybíráte z opalovacích krémů, mlék nebo olejů, nejdůležitější je ochranný faktor. Pro každého je vhodný trochu jiný, stejně tak se rozdílně volí podle místa, kde se hodláte opalovat. Sáhněte tedy po faktoru podle toho, jaký jste fototyp a jak dlouho a kde se chcete slunit.

Helena Singerová

10. 6. 2016 0:00

Co obnáší plastika nosu

„Těžko byste na světě hledali dva stejné nosy,“ říká plastický chirurg Svatopluk Svoboda. Ať vypadají jakkoliv, dotvářejí charakteristiku osobnosti. Pokud s ním však nejste spokojeni, můžete ho „vyměnit“. „Neobvyklý nebo vrozeně deformovaný nos totiž může být příčinou psychického strádání,“ říká lékař.

Svatopluk Svoboda

9. 6. 2016 0:00

První půlrok s jizvou ve třech krocích

Po velkých operacích, po porodu nebo třeba jen po odstranění znaménka vznikají jizvy. Stejně tak i po lehkých zraněních a odřeninách. Jak snížit rizika jejich vzniku a jak o ně pečovat v začátcích? Provedeme vás krok za krokem.

Helena Singerová

6. 6. 2016 0:00

5 mobilních aplikací, co vám pohlídají zdraví

V době chytrých telefonů a promyšlených aplikací je život v mnohém snazší. Chytlavé hry nás zabaví v čekárně u doktora, zatímco aplikace pohlídají pitný režim, zdravé opálení, menstruační cyklus nebo počet kalorií, které spálíte při běhu. A to nejlepší na konec, jsou zdarma.

Lenka Zelnitiusová

2. 6. 2016 0:00
| 1

Zkřížené alergie: časté je třeba spojení alergie na břízu a na jablka

Jste alergičtí na pyly, roztoče, nebo třeba na latex? Máte tak velkou šanci, že jste současně alergičtí i na některou potravinu. Například koho na jaře trápí bříza, může mít problémy s lískovým ořechem. Podívejte se do našeho přehledu zkřížených alergií.

Redakce

1. 6. 2016 0:00