Hlavní navigace
Aktualita

Pylové zpravodajství (aktualizováno 23. 8.)

Pylová sezóna nejsilnějších alergenů, pylů trav a pelyňku, končí! V ovzduší se dále vyskytují v malém množství pyly jitrocele, kopřivy a merlíkovitých.

Redakce

23. 8. 2016 19:35
Doba čtení: do minuty
Aktualita

Klíšťata jsou stále v lesích

Předpověď aktivity klíštěte obecného na území České republiky hlásí pro nadcházející dny stupeň tři, tedy mírnou aktivitu. Co to ale znamená?

Redakce

22. 8. 2016 14:49
Doba čtení: 1 minuta

Podle čeho vybírat výživového poradce

Kromě kvalifikovaných a zkušených výživových poradců nám své „poradenství“ nabízejí i tací, kteří bez potřebného vzdělání chtějí vydělávat na naší obezitě. Podle čeho vybírat dobrého výživového poradce, aby nám skutečně pomohl zejména v prevenci a spolupráce s ním neublížila?

Helena Singerová

22. 8. 2016 0:00
Doba čtení: 6 minut

Omlazení genitálu pomůže nejen po porodu

S čím pomůže a kolik stojí rejuvenace neboli omlazení intimních partií? Někdy se mluví také o rejuvenaci pochvy, ale nejde jen o pochvu a o zúžení. Zákrok spočívá ve třech krocích a umí ledacos.

Helena Singerová

19. 8. 2016 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Menstruace a 4 způsoby, jak ji zvládnout

Menstruace je v reprodukčním věku nedílnou součástí života každé ženy. Aby pohodlí a hygieně bylo v těchto dnech učiněno za dost, představíme vám pomocníky, které pomohou překonat pravidelné krvácení.

Lenka Zelnitiusová

17. 8. 2016 0:00
Doba čtení: 3 minuty
Aktualita

Pylové zpravodajství (aktualizováno 16. 8.)

Nejsilnějšími alergeny v následujícím období budou pyly trav a pelyňku. Nadále se v ovzduší vyskytují pyly jitrocele, kopřivy a merlíkovitých.

Redakce

16. 8. 2016 14:18
Doba čtení: do minuty

Roztroušená skleróza: jak vypadají první příznaky a léčba

Roztroušená skleróza je nemoc, u níž je potřeba s léčbou neotálet. Jinak se stav pacienta zhoršuje mnohem rychleji. Důležitá je včasná diagnóza a zahájení léčby. Jaké jsou její příznaky, možnosti léčby a na koho se obrátit v případě podezření?

Helena Singerová

16. 8. 2016 0:00
Doba čtení: 3 minuty
Aktualita

Na konci prázdnin klíšťat ubude

Klíšťata přestávají být agresivní. Jejich aktivita momentálně odpovídá mírnému stupni rizika, což ovšem stále znamená, že bychom měli před vstupem do lesa použít repelent a večer se prohlédnout.

Redakce

15. 8. 2016 15:37
Doba čtení: 1 minuta

Pod sval, či pod žlázu? Kam umístit silikony?

Občas čítávám vášnivé diskuse na téma „pod sval či pod žlázu“ na internetu a musím se přiznat, že je sleduji s pobavením. Svědčí většinou o tom, že diskutující nemají valný přehled ani o lidské anatomii, ani o celé problematice augmentace prsů.

Svatopluk Svoboda

14. 8. 2016 0:00
Doba čtení: 1 minuta

Rady, jak dát sbohem pigmentovým skvrnám

Pigmentové skvrny umí potrápit právě teď v létě, kdy je sluníčko agresivnější a my jezdíme nachytat bronz k moři, což se může projevit jejich přítomností v hojném zastoupení. Jak nad nimi vyzrát? A jde to vůbec? Nezoufejte, od toho jsme tady my s SOS tipy!

Lenka Zelnitiusová

12. 8. 2016 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Lepší zrak se dá koupit. Za co si můžete připlatit?

V České republice se každoročně odoperuje přes sto tisíc očí se šedým zákalem – desetkrát tolik než v roce 1988. Na výběr je několik typů operací i umělých čoček. V čem se liší, z jakých nitroočních čoček může pacient vybírat? A kolik za to zaplatí?

Redakce

11. 8. 2016 18:37
Doba čtení: 5 minut

Co byste měli vědět o myomech

Myomy jsou nezhoubné nádory vznikající z děložní svaloviny. Jsou častou příčinou bolestí, ale i neplodnosti. Dají se léčit. S léčbou a jejím plánováním úzce souvisí i plodnost a mateřství ženy.

Redakce

10. 8. 2016 11:00
| 1
Doba čtení: 4 minuty
Aktualita

Mobilní aplikace pro cestu do Brazílie: Bezpečné Rio

Nemocnice Na Bulovce vydala novou mobilní aplikaci. Je to soubor doporučení a informací od odborníků z infekční kliniky.

Redakce

9. 8. 2016 16:32
Doba čtení: 1 minuta
Aktualita

Pylové zpravodajství (aktualizováno 9. 8.)

Pylová sezóna pelyňku a trav vrcholí. Ve hře jsou stále také pyly merlíkovitých rostlin, kopřiv a jitrocele. Množství pylových zrn záleží rovněž na počasí, koncentrace se zvyšuje, když je vlhko a deštivo.

Redakce

9. 8. 2016 15:58
Doba čtení: do minuty

6 způsobů, které pomohou s patní ostruhou

Ostruhu na patní kosti okem nevidíme, ale bolí jako čert. Za vším totiž vězí kostěný výrůstek, který lze diagnostikovat na základě rentgenového vyšetření. Řekneme vám nejenom, co za tímto problémem vězí, ale také jak si pomoci svépomocí a co vás čeká u lékaře.

Lenka Zelnitiusová

9. 8. 2016 0:00
| 1
Doba čtení: 2 minuty
Aktualita

Chystáte se do lesa? Klíště teď není moc aktivní

Pravidelný monitoring aktivity a výskytu klíšťat na území České republiky přináší pro tento týden dobré zprávy. Aktivita klíšťat momentálně odpovídá mírnému stupni rizika.

Redakce

8. 8. 2016 16:53
Doba čtení: 1 minuta

Plastika a muži: silikonové „svaly“ umíme…

…ale s penisem jsou potíže, říká plasticý chirurg. O jaké zákroky mají muži zájem, co jim mohou lékaři nabídnout a s čím se musí chlap smířit?

Svatopluk Svoboda

7. 8. 2016 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Jak vyzrát nad popálením medúzou či bodlinami od mořského ježka? Víme!

Cachtání v mořských vlnách spolu se šnorchlováním patří k nejoblíbenějším letním kratochvílím. V případě, že vás při bezstarostném dovádění v moři požahá medúza nebo bolestivě došlápnete na mořského ježka, máme pro vás tipy, jak na tyto vodní nástrahy vyzrát a zažehnat komplikace ještě dřív, než vám zkazí celou dovolenou.

Lenka Zelnitiusová

4. 8. 2016 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Úraz nebo bolest zubu během dovolené? Co můžete udělat

Jak zachránit zub, když přijde k úrazu? Podle zkušeností Jakuba Váši z Dentální kliniky Jan Stuchlík přichází kvůli úrazu zubu zhruba třetina všech dětských pacientů. A co dělat, když zuby začnou bolet během dovolené a váš zubař je tisíce kilometrů daleko?

Jakub Váša

3. 8. 2016 0:00
Doba čtení: 5 minut
Aktualita

Pylové zpravodajství (aktualizováno 2. 8.)

Nejdůležitějším alergenem budou nyní pyly trav a pelyňku. Dále se v ovzduší vyskytují pyly šťovíku, jitrocele, kopřivy a merlíkovitých. Množství pylových zrn závisí na aktuální meteorologické situaci – v deštivém a vlhkém počasí se snižuje koncentrace pylových zrn a zvyšuje se množství vzdušných plísní.

Redakce

2. 8. 2016 16:31
Doba čtení: do minuty
Aktualita

Aktivita klíšťat klesá

Proti předchozím týdnům by měl být výskyt klíšťat v ČR nižší. Stupeň aktivity bude na hodnotě pět, což znamená středně velké riziko, koncem týdne na stupni čtyři, tedy riziko mírné. Stále však platí doporučení k použití repelentu a pravidelná prohlídka těla, pokud se pohybujete v přírodě.

Redakce

1. 8. 2016 22:58
Doba čtení: 1 minuta

Plastika břicha – jedna z nejhezčích a nejefektnějších operací

Plastika břicha neboli abdominoplastika je jedna z nejhezčích a nejefektnějších operací, které může estetická chirurgie svým pacientům nabídnout. Právě proto, že výsledky této operace bývají velice hezké a přinášejí chirurgům uspokojení z dobré práce a pacientům splnění jejich požadavků, patří abdominoplastika mezi nejčastěji prováděné výkony estetické chirurgie.

Svatopluk Svoboda

31. 7. 2016 0:00
Doba čtení: 4 minuty
Aktualita

Pylové zpravodajství (aktualizováno 26. 7.)

V uplynulém týdnu se v ovzduší objevovalo spíše jen malé množství alergenů. Pro nejbližší období předpokládáme postupné zvyšování koncentrace aeroalergenů. Začátek hlavní sezóny pelyňku očekáváme počátkem srpna.

Redakce

26. 7. 2016 15:39
Doba čtení: do minuty
Aktualita

Klíšťata jsou aktivní v parcích i zahradách

Typickým biotopem klíštěte jsou listnaté a smíšené lesy a porosty křovin s bylinným patrem, zejména jejich okraje, dále porosty na okrajích vodních toků. Často se klíšťata vyskytují i v parcích, zahradách a na neudržovaných pastvinách. Jak budou aktivní tento týden?

Redakce

25. 7. 2016 16:08
Doba čtení: 1 minuta

Zalehnutí uší v letadle: bonbon si schovejte na přistání

Potápěči to dobře znají. Zahájí ponor a náhle jim zalehne v uších. Jedním z řešení může být o několik metrů vystoupat. V letadle tuto možnost nemáme. Pokud byste tedy nepřemluvili pilota… Proč nám zaléhají uši při létání a jak si můžeme pomoci?

Helena Singerová

25. 7. 2016 0:00
| 1
Doba čtení: 3 minuty

Zbavte se zápachu a pocení nohou

Zapáchající nohy. Není to sice jen letní problém, ale v teplých měsících nás víc trápí. Jak se zápachu nohou zbavit, nebo jej alespoň zmírnit, když pravidelná hygiena nestačí?

Helena Singerová

22. 7. 2016 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Co dělat, když slunce bylo moc a máte úpal či úžeh

Zůstali jste déle na sluníčku a to napáchalo nejenom škody v rámci spálené pokožky, ale cítíte také symptomy, jako je nevolnost, malátnost a bolest hlavy? Poradíme vám účinnou pomoc.

Lenka Zelnitiusová

21. 7. 2016 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Vbočený palec: možnosti léčby jsou omezené

Ostatní si tzv. vbočeného palce povšimnou kvůli charakteristickému vychýlení na stranu. Pacienti, kteří v botě skrývají hallux valgus, ho však popisují jako velmi bolestivou záležitost. Zpočátku jde jen o estetickou záležitost, která může sem tam zazlobit, ale po letech umí pořádně potrápit.

Lenka Zelnitiusová

20. 7. 2016 0:00
| 1
Doba čtení: 2 minuty
Aktualita

Pylové zpravodajství (aktualizováno 19. 7.)

Dominantním alergenem bude stále pyl trav. Jeho koncentrace v ovzduší bude ale pozvolna klesat. Naopak se začne zvyšovat množství pylu pelyňku a merlíkovitých.

Redakce

19. 7. 2016 9:29
Doba čtení: do minuty
Aktualita

Nyní středně velké riziko

Čím vyšší je stupeň aktivity, tím vyšší je riziko napadení člověka nebo zvířete klíštětem. Aktivita klíšťat pozvolna klesá. Jaká jsou doporučení pro tento týden?

Redakce

18. 7. 2016 16:13
Doba čtení: 1 minuta