Hlavní navigace

Zuby

Rovnátka, která nejsou vidět

Klasická rovnátka jsou nápadná a v dnešní době z estetického hlediska spíše nežádoucí. Rovnat zuby ale v dnešní době lze i bez viditelných zámků a drátů. Systémem Invisalign, který je mnohem pohodlnější, a navíc neubírá na kráse úsměvu.

Ondřej Suchý

29. 11. 2016 0:00

Přírodní pomoc na bolavé zuby a dásně

Velmi důležité jsou kvalitní stravovací návyky a dostatečný přísun vitamínů a minerálních látek. Vysoká spotřeba bílého rafinovaného cukru a bílé mouky je velkým problémem jak pro celý organismus, tak pro dásně a zuby. Čím si můžeme pomoci při akutních potížích?

Simona Procházková

31. 8. 2016 0:00

10 nejlepších pomocníků pro bílý úsměv

Pro každého, kdo chce mít bílé zuby, existuje spousta možností, jak a s čím zuby bělit.

Redakce

21. 8. 2016 0:00

Úraz nebo bolest zubu během dovolené? Co můžete udělat

Jak zachránit zub, když přijde k úrazu? Podle zkušeností Jakuba Váši z Dentální kliniky Jan Stuchlík přichází kvůli úrazu zubu zhruba třetina všech dětských pacientů. A co dělat, když zuby začnou bolet během dovolené a váš zubař je tisíce kilometrů daleko?

Jakub Váša

3. 8. 2016 0:00

Všechno, co potřebujete vědět o trhání mléčných zubů u dětí

Osm jednoduchých otázek, které si položil asi každý rodič malého dítěte. Mají mléčné zuby kořeny? Mají se mléčné zuby trhat? Jak správně vytrhnout doma mléčný zub? Co když zoubky rostou ve dvou řadách… Zubní lékařka objasní, jak se věci mají.

Lenka Krbcová

13. 5. 2016 0:00
| 2
Rozhovor

„Repair“ zubní pasty a jiné převratné prostředky péče o dutinu ústní

Podle čeho vybírat zubní pasty a ústní vody? Reklamy na různé zubní pasty se každodenně vysílají v televizi a vždy se přijde s nějakou novinkou. Jaký názor na trendy v zubních pastách má Jan Chvojka, stomatolog kliniky Mediestetik?

Veronika Řeháková

22. 4. 2016 0:00
| 1

TOP 10 zubní pasty a gely

Při čištění zubů se bez nich neobejdeme. O jaké zubní pasty a gely je největší zájem?

Redakce

25. 3. 2016 0:00

Afty: léčba a babské rady

Příčiny nepříjemných a bolestivých aft nejsou dosud známé. Podle lékařů může za jejich vznik zejména nedostatek některých vitaminů, železa a kyseliny listové. Průběh nemoci můžeme zmírnit a urychlit speciálními gely nebo výplachy. Pomohou i „babské rady“.

Helena Singerová

24. 3. 2016 0:00

10 nejprodáva­nějších kartáčků

Měkký, tvrdý, jednosvazkový kartáček pro dočištění bez zubní pasty… Jaké zubní kartáčky jsou nejprodávanější?

Redakce

23. 3. 2016 13:14

Jak vybrat zubní kartáček

Kousek plastu se štětinami, a přitom tolik rozdílů. Zubní kartáčky se neliší jen tvrdostí. Mají různé vlastnosti, mohou být například antibakteriální, extrémně malé nebo elektrické. Jaký je v nich rozdíl a podle čeho vybírat?

Helena Singerová

21. 3. 2016 0:00
Galerie

Galerie: I malé děti mají velmi zkažené zuby

20. březen je Světový den ústního zdraví. Význam prevence zubního kazu a onemocnění ústní dutiny je stále podceňován. Podívejte se, jak moc.

Redakce

20. 3. 2016 8:00

Neolizujte mu lžičku! 5 zásad pro rodiče, kterým záleží na zdravých zubech dětí

Péče o chrup je nezbytná už od raného dětství. Cílem správné péče je, aby dětský chrup minimálně do 10 let věku vůbec neonemocněl. Jen tak mohou mít rodiče šťastné děti bez negativních zkušeností ze zubařského křesla v útlém dětském věku.

Taťána Vrbková

16. 3. 2016 10:13
| 2

5 typů rovnátek pro dospělé: porovnejte výhody, nevýhody a cenu

Minimálně deset měsíců trvání léčby a desítky tisíc korun. Rovný úsměv v dospělosti zkrátka něco stojí.

Tereza Víchová

14. 3. 2016 0:00

Prořezávání zoubků: jak dítěti ulevit od bolestí?

Jakmile se první rok dítěte přehoupne do druhé půlky, miminko začne být neklidné, víc pláče, špatně jí a spí. Jak ulevit dásním od bolestí? Zklidňující gely obsahují anestetika, ale můžete vybírat i z čistě přírodních. Jaké jsou další možnosti? Podívejte se i do naší fotogalerie kousátek.

Helena Singerová

7. 3. 2016 0:00

Jak doplnit vápník bez mléka

Vápník – minerální látka, bez které se neobejdeme. Stojí na ní zejména pevnost kostí a kazivost zubů. Potřebují ji svaly včetně srdce a celá nervová soustava. Nejvíc vápníku najdeme v mléčných výrobcích. Jak ale doplňovat vápník, pokud máme alergii na mléko, případně trpíme ekzémem, který se užíváním mléčných výrobků většinou zhoršuje?

Helena Singerová

1. 3. 2016 0:00
| 2

Zubní protézu platí pojišťovna jednou za tři roky

Zubní náhrada není na věky. V případě poškození máte nárok na novou, ovšem v případě, že ta předchozí sloužila stanovenou dobu a nebyla poškozena např. nedbalým zacházením.

Redakce

23. 2. 2016 8:00

TOP 10 doplňků s hořčíkem

Nedostatek hořčíku může závažně ovlivnit správné fungování lidského organismu. Jaké jsou nejprodávanější potravinové doplňky s hořčíkem?

Redakce

11. 2. 2016 0:00

Indikátory zubního plaku: ukážou, kde jsou špatně vyčištěné zuby

Škodlivý a zodpovědný za tvorbu nepříjemných zubních kazů a vznik parodontitidy. Zubní plak můžete na zubech najít s pomocí speciálních indikátorů, které jsou i pro domácí použití – a tím zjistíte i své chyby v technice čištění zubů.

Tereza Víchová

5. 2. 2016 0:00

Potřebuje vaše dítě rovnátka? Poprvé na ortodoncii

Váháte, zda vaše dítě potřebuje rovnátka, nebo ne? Kdy je ten nejlepší věk, ve kterém by mělo navštívit odborníka–ortodontistu? Podívejte se, co vás při první návštěvě čeká a co všechno by měl dobrý ortodontista nabídnout.

Tereza Víchová

22. 1. 2016 0:00

Jakou zvolit plombu: bílou, nebo amalgám?

„Stříbrným“ výplním v zubech pomalu zvoní hrana. Touhu po hollywoodském úsměvu má i díky reklamním masážím většina z nás a tzv. „bílé“ plomby jsou běžně dostupné a dávno nejsou výsadou prestižních zubních klinik.

Tereza Víchová

8. 1. 2016 0:00
| 1

Kdy je důvod vyměnit staré plomby za nové

Má vám nový zubař měnit všechny původní plomby? Nebo na vás chce jen vydělat? Rozhodně by to neměl být automatismus a běžná praxe. Pro nové plomby musí být důvody – tady jsou.

Tereza Víchová

30. 11. 2015 0:00
| 2

Dětský zubař? Hledejte rodinného

Nejobávanější lékař pro většinu z nás si zaslouží poctivý výběr, nejinak tomu je v případě našich dětí. Tady navíc bude hrát roli i psychologie a přístup – když se to „nepovede“, může být k ošetření nutná třeba i narkóza, a naopak.

Tereza Víchová

24. 11. 2015 0:00

Najděte si takovou dentální hygienu, která se vyplatí

Proč chodit k dentální hygienistce? Protože prevence je vždy výhodnější a levnější než napravování zdravotních potíží. Platí to i v případě zubní péče, jejíž moderní součástí je profesionální dentální hygiena.

Tereza Víchová

12. 11. 2015 0:00

7 druhů speciálních zubních past

Zázraky sice neumí a bez důkladnosti se neobejdeme s žádnou z nich, přesto je „ta pravá“ zubní pasta účinným prostředkem proti kazům, zánětu dásní nebo parodontóze.

Tereza Víchová

19. 10. 2015 0:00

Dětské zubní pasty: sledujte etikety

První zoubek dítěte by měl pro každého rodiče znamenat automatický nákup kartáčku a zubní pasty. Už o mléčný chrup je třeba pečovat správnými prostředky – kvůli prevenci vzniku zubního kazu i učení správných hygienických návyků. Podle čeho vybírat pastu pro děti?

Tereza Víchová

9. 10. 2015 0:00
| 1

Dětská zubní pasta a pasta pro dospělé: v čem se liší?

Jak si vybrat správnou zubní pastu? Podle lékařů platíme především za příchuť. Jaká jsou základní kritéria a na co dát pozor u dětské zubní pasty?

Redakce

29. 9. 2015 0:00
| 2

Domácí, anebo raději ordinační bělení zubů?

Chcete bílé zuby jak z reklamy? Je to možné, ovšem něco to stojí a nehodí se to pro každého. Měli byste taky vědět, že efekt není navěky, a pečlivě vybrat, kde vám bělení udělají.

Redakce

20. 9. 2015 16:32

5 tipů pro nákup zubního kartáčku

Zubní kartáček je základním a zároveň nejdůležitějším nástrojem v péči o chrup.

Redakce

19. 9. 2015 0:00
Téma dne

Cena rovnátek je vysoká. Za kolik a jaká vybrat?

Rovnátka, dostupná na našem trhu, se primárně dělí na rovnátka fixní a snímací. Jaká jsou pro pacienta nejlepší, záleží nejen na jeho preferencích, ale rovněž na erudici lékaře. Z čeho a dle jakých kritérií je možné vybírat, jsme se zeptali specialistů.

Kristina Vacková

29. 6. 2015 0:00
Téma dne

Pojišťovny rovnátka hradí jen částečně. Kolik můžete získat?

Anketa mezi zdravotními pojišťovnami ukazuje, nakolik se vyplatí volit pojišťovnu podle příspěvku na rovnátka. Připomínáme, že možnost změny zdravotní pojišťovny platí do konce června!

Kristina Vacková

29. 6. 2015 0:00