Hlavní navigace

Závislosti

Kouření, alkohol, návykové léky… Omamné látky působí na centrální nervovou soustavu, ovlivňují chování a způsobují závislosti. Nebuďte na jejich řešení sami.

Jak omezit kofein?

Pokud jste zvyklí pít více jak tři šálky kávy denně a rozhodli jste se kofein vysadit, snižujte dávky postupně. Vyhnete se tak nepříjemným prvním příznakům nedostatku kofeinu, ke kterým patří únava, bolesti hlavy a změny nálady.

Alena Přídová

20. 12. 2016 0:00
| 1
Doba čtení: 2 minuty

Přestaňte kouřit s mobilní aplikací

Metod pro odvykání kouření je mnoho. Do pěti let budou kuřáci využívat speciální aplikaci pro mobilní telefony. Tým Kliniky adiktologie 1. lékařské fakulty UK ji nyní testuje.

Redakce

8. 9. 2016 13:59
Doba čtení: 1 minuta

Překonejte 7 překážek při odvykání kouření s pomocí homeopatie

Léků nebo metod, které pomohou s odvykáním kouření, je mnoho. Pomocníkem může být i homeopatie. Jaká homeopatika užívat pro potlačení chutí na nikotin a která pomůžou s abstinenčními příznaky?

Helena Singerová

14. 7. 2016 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Jak se léčí poruchy příjmu potravy

Anorexie a bulimie, tedy hladovění a záchvaty přejídání, často doprovázené zvracením. To jsou nejčastější, ale zdaleka ne všechny poruchy příjmu potravy. Víte, koho se mohou týkat? Tušíte, jak nemocným pomoci? Přečtěte si dřív, než začnete bláznivě hubnout „do plavek“.

Michaela Michalcová

28. 4. 2016 0:00
Doba čtení: 4 minuty
Galerie

FOTOGALERIE: Psychiatrická klinika

Nahlédněte do nově zrekonstruovaného komplexu centra, které zajišťuje rehabilitaci duševně nemocných na všech úrovních péče. Pozvala nás Všeobecná fakultní nemocnice v Praze.

Redakce

25. 4. 2016 11:21
Doba čtení: 1 minuta
Galerie

Na krabičkách cigaret musí být varovné obrázky

Od 20. května bude na krabičkách cigaret kromě varovného textu i odstrašující obrázek. Přikazuje to novela zákona. Obrázků je připraveno 42 a mají odrazovat od kouření.

Redakce

8. 2. 2016 17:09

Test alkoholtesterů: nejlepší stojí 3600 Kč, slušný je za tisícovku

Pokud si občas nějaký ten alkohol dopřejete, určitě není na škodu vlastnit alkoholtester. Důležité je ale umět si při koupi dobře vybrat. Testy spotřebitelského časopisu dTest označily každý třetí testovaný alkoholtester jako nespolehlivý. Dražší neznamená vždy kvalitnější.

Redakce

2. 2. 2016 0:00
| 3
Doba čtení: 3 minuty

Chronický kašel: jaká chtít vyšetření

Přetrvává váš kašel už několik týdnů? Rozhodně se vypravte k lékaři, může se jednat o příznak mnoha chorob. O jaká vyšetření byste se měli zajímat? Pomohou zjistit, v čem tkví problém, a tak určit správnou léčbu.

Tereza Víchová

13. 1. 2016 0:00
| 1
Doba čtení: 2 minuty

Přestáváte kouřit? Přehled možností pro začínající nekuřáky

„Přestat kouřit je ta nejjednodušší věc na světě. Já to mohu potvrdit, zkusil jsem to už nejmíň tisíckrát,“ řekl Mark Twain. Vymanit se z nikotinové závislosti je složité, ale jde to. Co pomáhá a kolik to stojí?

Michaela Michalcová

31. 12. 2015 0:00
| 1
Doba čtení: 3 minuty

První pomoc při kocovině: co pomůže a které léky rozhodně neužívat

K oslavám Vánoc i Nového roku patřívá sklenička alkoholu. Jak se zachovat, když se vám situace poněkud „vymkne z rukou“ a dorazí kocovina?

Tereza Víchová

30. 12. 2015 0:00
| 1
Doba čtení: 2 minuty

Kouříte? Lázně nebudou

Kuřáctví vám může zabránit jet do lázní „na pojišťovnu“. V mnoha případech je totiž závislost na nikotinu kontraindikací lázeňské léčby, tedy důvodem, proč ji pacient nemůže absolvovat. Jde například o žaludeční vředy či diabetes.

Redakce

17. 11. 2015 8:00
| 1
Doba čtení: 2 minuty