Hlavní navigace

Těhotenství

7 pomocníků proti kolice u miminek

Novorozenec propláče celou noc, někdy i celý den. Nechce jíst, chce jen klid. Na vině je nadýmání a s ním spojené bolesti břicha. Slovo „kolika“ skloňují všichni rodiče novorozenců. Pomáhají masti, kapky, čaje nebo masáže.

Helena Singerová

15. 12. 2016 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Bolavé bradavky při kojení. Co pomůže?

Kojení by nemělo být bolavé, říkají laktační poradkyně. Někdy ale je a bolest může být nesnesitelná. Jak jí předcházet a jak se jí zbavit?

Helena Singerová

12. 12. 2016 0:00
Doba čtení: 1 minuta

Slepé střevo, potrat, myomy… Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Schopnost ženy otěhotnět ze všeho nejvíce ovlivňuje její věk. Počet jejích vajíček klesá již od narození a po třicítce dochází i k výraznému zhoršení jejich kvality. Někdy však může stát za neplodností i nevinná operace z dětství nebo třeba myom. Které další nemoci nebo zákroky mohou způsobovat potíže?

Redakce

7. 12. 2016 0:00
| 1
Doba čtení: 4 minuty

5 nejčastějších poporodních problémů a jejich řešení

Porod je velká změna, nejen životní, ale i pro vaše tělo. Na co je třeba se připravit a kdy s ním příchozí nepříjemnosti odezní? Pět nejčastějších poporodních problémů a jejich řešení.

Redakce

18. 11. 2016 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Klystýr vs. Yal gel

Chystáte se na porod, vyšetření nebo na operaci? Přečtěte si, v čem se metody liší. V rozhodování vám může pomoci následující text.

Helena Singerová

7. 11. 2016 0:00
| 1
Doba čtení: 2 minuty

Jak nosit dítě v zimě?

Nošení dětí v šátku nebo ergonomickém nosítku není jen letní záležitostí. Mnoho rodičů nosí i zimě. Nošení přinášení mnoho výhod, kterých se nechtějí vzdát ani během chladnějších měsíců. Jak na to, aby nemrzlo ani dítě, ani dospělý?

Redakce

24. 10. 2016 10:40
Doba čtení: 1 minuta

Krevní ztráty, laktace, deprese… po porodu pomůže homeopatie

Krevní ztráty a hojení, podpora laktace nebo poporodní blues. Na ženu v šestinedělí čeká řada zdravotních potíží. Vzhledem k tomu, že i pro kojící ženu jsou mnohé léky zapovězené, může pomoci třeba homeopatie.

Helena Singerová

19. 10. 2016 0:00
Doba čtení: 2 minuty
Aktualita

Novinky ve vyhlášce o preventivních prohlídkách: přibyla vyšetření

Vyhláška o preventivních prohlídkách prochází změnami. Rozšiřuje se například škála vyšetření, která by měl lékař pacientovi udělat. O jaké změny půjde?

Redakce

17. 10. 2016 10:54
Doba čtení: 3 minuty

I stařec může mít spermie skoro jako zamlada

Mužská plodnost bývá ovlivněna různými faktory: nemocemi, prodělanými operacemi, životním stylem nebo genetickými predispozicemi. Pozitivní zprávou však je, že věk se na stavu spermií nepodepisuje zdaleka tolik jako na ženských vajíčkách. Co ovlivňuje mužskou plodnost?

Redakce

14. 10. 2016 12:32
Doba čtení: 3 minuty

Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Tolik se na své dítě těšila a teď je smutná, plačtivá nebo podrážděná. Některé ženy jsou po porodu „jiné“. Nevyzná s v nich okolí a ony samy se nevyznají v sobě. Může za to poporodní blues, deprese, nebo dokonce psychóza. Jak se s těmito stavy vyrovnat?

Helena Singerová

13. 10. 2016 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Bojíte se Downova syndromu? Zájem o screening je ohromný

Zájem o testy v 1. trimestru těhotenství roste. Ženy chtějí vědět, zda bude jejich dítě zdravé. Nejvíce se obávají Downova syndromu. Podívejte se, kdo má na vyšetření nárok, kolik stojí a kolik na něj přispívají pojišťovny.

Helena Singerová

22. 9. 2016 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Vitaminy a minerály pro těhotné: 10 nejprodáva­nějších

Potřebné látky můžete doplnit i pomocí potravinových doplňků, které jsou speciálně určené těhotným ženám. Jaké jsou nejprodávanější?

Redakce

11. 9. 2016 0:00
Doba čtení: 5 minut

Křeče a otoky nohou v těhotenství: nejlepší tipy

Křeče a otoky nohou jsou ke konci těhotenství poměrně běžné. Jak předcházet a zmírnit tyto potíže? Pomohou jak speciální cviky, tak úprava jídelníčku.

Helena Singerová

24. 8. 2016 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Omlazení genitálu pomůže nejen po porodu

S čím pomůže a kolik stojí rejuvenace neboli omlazení intimních partií? Někdy se mluví také o rejuvenaci pochvy, ale nejde jen o pochvu a o zúžení. Zákrok spočívá ve třech krocích a umí ledacos.

Helena Singerová

19. 8. 2016 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Příprava na porod a homeopatie

Čekáte miminko a termín porodu už se blíží? Se strachem, nervozitou i nespavostí vám pomohou homeopatické léky. Stejně tak si je můžete vzít přímo k porodu, aby potlačily bolesti nebo dokonce pomohly partnerovi.

Helena Singerová

15. 8. 2016 0:00
| 1
Doba čtení: 2 minuty

Podceňovaný jód: je v potravinách i tabletách

Lidé často zapomínají na své zdraví a na prvky, které je potřeba udržovat v organismu ve správném množství. Například mnohdy nemají ani nejmenší podezření, že by jejich tělu mohl chybět jód. Kolik je ho třeba a jak ho ideálně doplnit?

Redakce

12. 8. 2016 8:00
Doba čtení: 2 minuty

Nejen maliny! Nejléčivější částí maliníku jsou listy a větvičky

V lese sbíráme maliny jen tak pro chuť, listy a větvičky z maliníků přitom můžeme využít i na přípravu léčivých čajů, například pro těhotné ženy a po porodu. Čaje z maliníku jsou vhodné pro všechny včetně malých dětí, řadu jich koupíte i v lékárně.

Simona Procházková

11. 8. 2016 0:00
| 3
Doba čtení: 2 minuty

Co byste měli vědět o myomech

Myomy jsou nezhoubné nádory vznikající z děložní svaloviny. Jsou častou příčinou bolestí, ale i neplodnosti. Dají se léčit. S léčbou a jejím plánováním úzce souvisí i plodnost a mateřství ženy.

Redakce

10. 8. 2016 11:00
| 1
Doba čtení: 4 minuty

Nosítka a ergonomická nosítka: v čem je rozdíl a která jsou pro děti nevhodná

Nošení dětí je praktické a získává si stále větší oblibu. Na českém trhu naleznete velké množství nosítek, ale jen některá splňují základní předpoklady pro ergonomické nošení. Od kolika let jsou nosítka vhodná a podle čeho je vybírat, aby byla pohodlná a abychom dětem neublížili?

Helena Singerová

8. 8. 2016 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Plastika břicha – jedna z nejhezčích a nejefektnějších operací

Plastika břicha neboli abdominoplastika je jedna z nejhezčích a nejefektnějších operací, které může estetická chirurgie svým pacientům nabídnout. Právě proto, že výsledky této operace bývají velice hezké a přinášejí chirurgům uspokojení z dobré práce a pacientům splnění jejich požadavků, patří abdominoplastika mezi nejčastěji prováděné výkony estetické chirurgie.

Svatopluk Svoboda

31. 7. 2016 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Zotavení po porodu: ošetření hráze

Bolavé hrázi po porodu uleví hojivé sedací koupele, speciální mýdla, některé vaginální gely nebo čípky a mnohé další. Čím mohou ženy zmírnit riziko poporodních obtíží ještě před porodem?

Helena Singerová

8. 7. 2016 0:00
Doba čtení: 3 minuty

První půlrok s jizvou ve třech krocích

Po velkých operacích, po porodu nebo třeba jen po odstranění znaménka vznikají jizvy. Stejně tak i po lehkých zraněních a odřeninách. Jak snížit rizika jejich vzniku a jak o ně pečovat v začátcích? Provedeme vás krok za krokem.

Helena Singerová

6. 6. 2016 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Jak vybrat těhotenské testy: rozhoduje citlivost i cena

Těhotenské testy se liší zejména způsobem použití a citlivostí. Některé ženy jsou nedočkavé. Ještě ani nenastal termín jejich periody a ony již přemýšlejí o tom, zda nejsou těhotné. Které těhotenské testy jsou nejcitlivější a kolik za ně zaplatíte?

Helena Singerová

11. 5. 2016 0:00
Doba čtení: 2 minuty
Aktualita

Laboratoře nabízejí testy na virus zika

S probíhající turistickou sezónou v oblastech, které jsou zasaženy epidemií virového onemocnění zika, se zvyšuje také počet lidí, kteří se obrací na laboratoře se žádostí o vyšetření krve.

Redakce

5. 5. 2016 9:32
| 2
Doba čtení: 1 minuta

Testy plodnosti a ovulační testy

Důvodů, proč se nám nedaří počít dítě, je mnoho a přesnou příčinu zjistí až lékař z podrobných vyšetření. Přesto je možné nejprve vyzkoušet testy z lékárny, které mohou odhalit nejčastější příčinu. Případně vás nasměrují k lékaři. V lékárnách jsou volně prodejné i ovulační testy. Ty vás zase nasměrují… do ložnic.

Helena Singerová

2. 5. 2016 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Čím podpořit laktaci aneb kojení bez problémů

Rodím, tak i kojím. Někdy to ale tak jednoduché není. Zvlášť když je mléka málo. Nebo skoro vůbec žádné. Čím podpořit laktaci, kromě správné techniky a častého přikládání miminka k prsu?

Helena Singerová

19. 4. 2016 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Vyznejte se v kondomech

V posledních letech je v České republice zaznamenán výrazný nárůst výskytu viru HIV. Zdá se, že naše pomyslná „bezpečná bublina“ pomalu praská. Kromě celibátu jsou jediným účinným opatřením kondomy. Možná ani netušíte, jaké nejrozličnější tvary a další specifika mohou mít. Podívejte se.

Helena Singerová

17. 3. 2016 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Čekáte dítě? Pojišťovny vám mnohé proplatí

Předporodní kurzy a pohybové aktivity v těhotenství, pomůcky ke kojení, monitory dechu a mnohé další. Ještě než se nastávajícím rodičům narodí potomek, utratí spoustu peněz. Většina z nich netuší, že na mnoho potřebného přispívají zdravotní pojišťovny. Stejně jako na poplatek za „otce u porodu“ či následné nepovinné očkování dítěte.

Helena Singerová

16. 3. 2016 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Čekáte miminko? Už si hledejte pediatra

Dětského lékaře je dobré vybrat už v těhotenství – jeho první návštěva probíhá brzy po porodu. Co by vás mělo zajímat? Hodnocení lékaře, ordinační hodiny, vybavení ordinace… jsou i další „nadstandardy“, které později oceníte.

Tereza Víchová

18. 2. 2016 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Chřipka v těhotenství: které léky lze užívat a jakým se vyhnout

Během těhotenství se ženy většinou alespoň jedenkrát setkají se zdravotními potížemi, jako je například nachlazení, kašel, bolest v krku a rýma. Většina léků, a bohužel i přírodních, je těhotným zapovězena. Mohou buď poškodit plod, nebo vyvolat předčasný porod či potrat. Jaké léky tedy smí těhotná užívat, když onemocní běžnou virózou?

Helena Singerová

12. 2. 2016 0:00
Doba čtení: 2 minuty