Hlavní navigace

Rehabilitace

Jmelí je více léčivé než jedovaté

Tradiční vánoční rostlinka, která má mít kouzelnou moc: přinášet štěstí a plodnost. Traduje se, že je jedovaté. Málokdo ale ví, že je to spíše léčivka. Používáme ji k omývání nohou při křečových žilách. Rovněž bývá součástí čajů na snížení krevního tlaku nebo cholesterolu.

Helena Singerová

8. 12. 2016 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Ochablé svaly mohou značit vážnou nemoc

Pompeho nemoc je vzácné onemocnění, které má tak málo lidí, že jej ani mnozí lékaři neznají. Pacienti trpí závažnou svalovou slabostí a problémy s dýcháním, což je bez léčby velmi nebezpečné. Ti, kteří se dostanou do péče odborníků, mají z velké části vyhráno.

Helena Singerová

14. 9. 2016 0:00
Doba čtení: 4 minuty
Rozhovor

Hormonální jóga pomáhá ženám i diabetikům

Certifikovaných lektorů hormonální jógy pro ženy není mnoho. V oblasti hormonální jógy pro diabetiky a muže ještě méně, tam je Jana Černotová v Česku průkopnicí. Absolvovala kurz u samotné zakladatelky tohoto cvičení, doktorky filozofie a psychologie, Brazilky Dinah Rodrigues. V rozhovoru objasňuje, jak hormonální jóga na organismus působí.

Veronika Řeháková

27. 5. 2016 0:00
Doba čtení: 9 minut

Akupunktura vychází z čínské medicíny. Proto jehly nejčastěji míří do ucha

Pochází z Číny a je stará tisíce let. V poslední době se akupunktura zabydluje i u nás, stává se doplňkem klasické i nedílnou součástí tradiční čínské medicíny a její obliba roste. Na co akupunkturu použít, kterou si vybrat a kolik to stojí?

Michaela Michalcová

18. 5. 2016 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Léčbu nataženého svalu lze urychlit

Nedostatečné rozcvičení a následný zbrklý pohyb. Když si sportovec natáhne sval, má jen jednu možnost – až do odeznění příznaků klidový režim. Jak lze léčbu urychlit?

Helena Singerová

10. 5. 2016 0:00
Doba čtení: 2 minuty

3 metody na posílení pánevního dna

Ochablé svalstvo pánevního dna je problém, který znají ženy po porodu. S přibývajícím věkem postihuje většinu žen, ale také mužů. Přitom cviky na posílení pánevního dna mohou řadě problémů předejít nebo je oddálit.

Redakce

26. 4. 2016 9:54
Doba čtení: 3 minuty

7 tipů proti jarní únavě

Jste poslední dobou malátní, schází vám energie a tím také dobrá nálada? Možná si říkáte, že ji zneškodníte popíjením energy drinku nebo cukrovinkami všeho druhu. Zkuste to jinak, třeba po vzoru přírody a lepších návyků. Přinášíme tipy na osvědčený jarní restart.

Lenka Zelnitiusová

6. 4. 2016 0:00
Doba čtení: 3 minuty

5 druhů sauny: finská klasika i sauna s nízkou teplotou

Saunování je zdravé, ale klasická finská sauna s extrémním střídáním teplot nemusí sedět každému. Pro někoho je dokonce zcela nevhodná. Pak jsou tu další možnosti: sauna selská, tropická, různé nízkoteplotní sauny a infrasauna.

Michaela Michalcová

22. 3. 2016 0:00
| 1
Doba čtení: 3 minuty

Velký přehled: Druhy jógy od A do V

Vybrat si lekci jógy není v současnosti vůbec jednoduché. Učitelé na Východě říkají, že jóga je jen jedna – tu nejklasičtější se u nás učí například studenti Systému Jóga v denním životě. Józe propadl celý západní svět. V současné době existují desítky variací a není fitcentrum, kde by se „nějaká“ jóga necvičila. Víte, co vás čeká na jednotlivých hodinách? Budete jen meditovat, nebo se pořádně zapotíte? Připravili jsme pro vás velký abecední přehled.

Michaela Michalcová

18. 3. 2016 0:00
| 3
Doba čtení: 4 minuty

Pomocníci s vykašláváním: vepřové, nebo psí sádlo?

Vlhký kašel bývá doprovázen hleny, které je potřeba dostat z těla ven. S vykašláváním nám pomáhají některé léky. Zabrat mohou i teplé obklady nebo potírání hrudníku. Vybírat můžete z mastí, sádla nebo třeba olejů. Můžete si také připravit solný obklad s pohankou.

Helena Singerová

1. 2. 2016 0:00
Doba čtení: 1 minuta

Lymfodrenáž: manuální, nebo s přístrojem?

Lymfodrenáž je pomocník při otocích i kosmetické vylepšení vzhledu. Co obnáší manuální a co přístrojová? Komu se svěřit do péče, abychom si spíš neublížili? Po správné lymfodrenáži poznáte efekt okamžitě.

Tereza Víchová

27. 11. 2015 0:00
Doba čtení: 3 minuty

3 nejčastější druhy masáží – každá má jiný význam

Bolí vás záda, chcete jen preventivně chodit na masáže, abyste co nejdéle předcházeli civilizačním potížím, nebo si jednoduše užili příjemnou hodinku odpočinku? Nabídka je pestrá: jak se v ní zorientovat?

Tereza Víchová

20. 11. 2015 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Kouříte? Lázně nebudou

Kuřáctví vám může zabránit jet do lázní „na pojišťovnu“. V mnoha případech je totiž závislost na nikotinu kontraindikací lázeňské léčby, tedy důvodem, proč ji pacient nemůže absolvovat. Jde například o žaludeční vředy či diabetes.

Redakce

17. 11. 2015 8:00
| 1
Doba čtení: 2 minuty

Výběr rehabilitačního míče: nejdůležitější je účel a vaše výška

Gymnastické míče jsou skvělou pomůckou při posilování, relaxaci, rehabilitaci i fyzioterapii. Není divu, cvičení s nimi je příjemné, efektivní a k tělu zvlášť ohleduplné. Na trhu jich najdete nepřeberně, jenže ne každý se bude hodit pro váš účel a vaši postavu. Než se pro některý z nich rozhodnete, měli byste si ujasnit to podstatné.

Zuzana Macková

26. 10. 2015 0:00
Doba čtení: 5 minut

Dobrý masér se nezapomene zeptat

Příjemná hodinka, uvolnění obvykle přetížených svalů a prevence bolesti v zádech nebo krční páteři. Klasické masáže jsou široce oblíbené a využívané. Ne vždy se ale oddáme do rukou opravdovému profesionálovi. Jak ho poznat?

Tereza Víchová

16. 10. 2015 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Tejpování doma – lze provést správně?

Kineziotaping – barevné pásky na těle – zažívají v posledních několika letech bouřlivý nárůst nejen v oblasti sportu. K regeneraci, rehabilitaci nebo jen preventivně se „tejpuje“ spousta z nás. Jak na to v domácích podmínkách a které tejpy jsou ty „nej“?

Tereza Víchová

6. 10. 2015 0:00
Doba čtení: 4 minuty
Rozhovor

Poznáte dobrou masáž od špatné?

Obézní člověk nad 150 kg se snad ani nedá pořádně namasírovat, říká Petr Šubr. Nejlépe se masírují sportovně založení lidé, u hubených musí masér dávat pozor, aby klienta nezranil.

Lenka Krbcová

21. 1. 2015 0:00
Doba čtení: 5 minut