Hlavní navigace

Homeopatika

Homeopatie je léčebná metoda používaná zejména v alternativní medicíně. Je založená na zkoumání pacienta a jeho symptomů jako celku, kterého jako celek i léčí. Používá vysoce ředěné (tzv. potencované) látky, které ve vyšší dávce u zdravého člověka vyvolávají příznaky podobné těm, jaké má léčená choroba (princip minimální dávky a princip podobné léčí podobné).

Homeopatické přípravky jsou před uvedením na náš trh schvalovány zjednodušeným postupem registrace. Na základě předepsaných požadavků jsou homeopatika kontrolován pouze z hlediska bezpečnosti a kvality, nikoliv již účinnosti. Bezpečnost homeopatických přípravků je dána samotnou skutečností, že jsou ředěny v takové míře, že základní léčivo v nich není možné mnohdy zjistit.

Podle homeopatické tradice může být určitý homeopatický přípravek předepisován/používán pro různé pacienty na různé indikace. Pacient se tedy řídí doporučením odborníka na homeopatii.

Zdroje: Wikipedia, SUKL

Chystáte se lyžovat? Přibalte si Arniku aneb homeopatie a sport

„Největší přínos homeopatik ve sportu je v rychlosti jejich účinku,“ říká francouzský sportovní lékař Jean-Marcel Ferret. Homeopatii lze aplikovat na běžné zdravotní potíže sportovců, stejně tak i na trému před důležitou soutěží.

Helena Singerová

19. 12. 2016 0:00

Udělejte si čas na nemoc a uzdravení

Nemoc je signál, že máme zpomalit. Lépe zastavit. Dopřejte nemoci čas a organismu uzdravení. Vyplatí se to. Jak vypadá ideální rekonvalescence? Pomůže například úprava jídelníčku, aromaterapie nebo homeopatie.

Helena Singerová

16. 11. 2016 0:00

Krevní ztráty, laktace, deprese… po porodu pomůže homeopatie

Krevní ztráty a hojení, podpora laktace nebo poporodní blues. Na ženu v šestinedělí čeká řada zdravotních potíží. Vzhledem k tomu, že i pro kojící ženu jsou mnohé léky zapovězené, může pomoci třeba homeopatie.

Helena Singerová

19. 10. 2016 0:00

Rýma je různá a na každou platí jiná homeopatie

Pokud přijdete za homeopatem s tím, že byste se rádi zbavili rýmy, zeptá se vás, jaká je ta vaše rýma. Pro každý typ je vhodný jiný lék.

Helena Singerová

21. 9. 2016 0:00

Příprava na porod a homeopatie

Čekáte miminko a termín porodu už se blíží? Se strachem, nervozitou i nespavostí vám pomohou homeopatické léky. Stejně tak si je můžete vzít přímo k porodu, aby potlačily bolesti nebo dokonce pomohly partnerovi.

Helena Singerová

15. 8. 2016 0:00
| 1

Překonejte 7 překážek při odvykání kouření s pomocí homeopatie

Léků nebo metod, které pomohou s odvykáním kouření, je mnoho. Pomocníkem může být i homeopatie. Jaká homeopatika užívat pro potlačení chutí na nikotin a která pomůžou s abstinenčními příznaky?

Helena Singerová

14. 7. 2016 0:00

Alergické kožní potíže a homeopatika

Kopřivka jako reakce na slunce. Případně větší citlivost při štípnutí hmyzem. Nebo nepříjemné svědění coby alergická reakce třeba na vodu z rybníka nebo na čerstvě posekanou trávu. Jak zmírnit kožní projevy alergie pomocí homeopatik?

Helena Singerová

7. 6. 2016 0:00
| 2

Homeopatie a alergie: začněte dřív, než se objeví problémy

Alergičtí pacienti mají dobré zkušenosti s homeopatickou léčbou alergií. Je ovšem potřeba začít dřív, než se vyskytnou první alergické příznaky. Nahlédněte do naší homeopatické lékárničky pro alergiky.

Helena Singerová

27. 4. 2016 0:00
| 2

Jarní únava: Cítíte se unavení? Podívejte se, co vás „nakopne“

Jarní únava se každým rokem dostává na titulní stránky časopisů. „Zatočte s ní,“ vyzývají nás ze všech stran. Lze s únavou zatočit jinak, než se prostě pořádně vyspat? Únava může mít nejrůznější příčiny, pokud přetrvává déle, vyhledejte lékaře. Pro začátek zkuste „nakrmit“ tělo hořčíkem. Pomohou i čaje, guarana nebo homeopatie.

Helena Singerová

15. 4. 2016 0:00
| 1

Vyžeňte vaginální mykózu. Ať už se nevrací!

Svědění až pálení, nepříjemný výtok z pochvy, zápach. S vaginální mykózou lze bojovat léky, jídelníčkem i laserem. Pokud nebudete v léčbě důslední, bude se vám vracet. Jaká jsou hygienická opatření a další možnosti léčby?

Helena Singerová

1. 4. 2016 0:00
| 3

Afty: léčba a babské rady

Příčiny nepříjemných a bolestivých aft nejsou dosud známé. Podle lékařů může za jejich vznik zejména nedostatek některých vitaminů, železa a kyseliny listové. Průběh nemoci můžeme zmírnit a urychlit speciálními gely nebo výplachy. Pomohou i „babské rady“.

Helena Singerová

24. 3. 2016 0:00

Po operaci žlučníku: pomůžou dieta i homeopatika

Máte za sebou operaci žlučníku, ale nemáte vyhráno. Návrat k předchozímu nevhodnému režimu by vám uškodil. Dieta po operaci je nezbytná. Homeopatie pak pomáhá zvládnout časté průvodní potíže.

Eliška Bartlová

9. 3. 2016 0:00
| 1

Léčba průjmu a homeopatika

Průjmové onemocnění, pokud probíhá bez komplikací, je možné zvládnout bez pomoci lékaře. Důležitá je dieta a zejména přísun vhodných tekutin. Průběh lze ovlivnit i homeopatiky.

Eliška Bartlová

16. 2. 2016 0:00
| 7

10 nejprodáva­nějších homeopatik

Podle některých lékařů homeopatie snižuje nutnost podávání běžných léků. Jaká homeopatika jsou nejprodávanější?

Redakce

3. 2. 2016 0:00
| 2

Homeopatická lékárnička: co mít doma po ruce?

U homeopatie je důležité včasné podání léku. Jaké mít doma vždy po ruce pro případ první pomoci?

Helena Singerová

3. 2. 2016 0:00

7 druhů speciálních zubních past

Zázraky sice neumí a bez důkladnosti se neobejdeme s žádnou z nich, přesto je „ta pravá“ zubní pasta účinným prostředkem proti kazům, zánětu dásní nebo parodontóze.

Tereza Víchová

19. 10. 2015 0:00

Horečka a homeopatické léky

Horečka sama o sobě není nemocí, ale smysluplnou reakcí organismu na infekci. O horečce hovoříme, pokud tělesná teplota organismu přesáhne 38 °C. Můžete ji snižovat i využitím homeopatických léků.

Tereza Víchová

13. 10. 2015 0:00
| 6

Začne škola a nemoci. Posílení imunity má smysl

Přechod z prázdninového na školní režim přispívá k oslabení imunity. Děti si navíc ve škole předávají „své infekční kontakty“ a choroby se rychle šíří. Jak zvládnout návrat do lavic ve zdraví?

Kateřina Formánková

19. 8. 2015 0:00

V čem pomůže homeopatie dětem?

Snižuje nutnost podávání drastických léků, říká pediatr Tomáš Karhan. O využití homeopatik při léčbě dětí napsal knihu. Homeopatika navíc mají omezovat spotřebu antibiotik.

Lenka Petrášová

27. 5. 2011 0:00
| 1