Hlavní navigace

4 tipy, jak se vyhnout letním depresím

Deprese a chmurné myšlenky má většina z nás spojeny s podzimem, který je typický sychravým počasím. I během léta můžeme snadno upadnout do deprese. Jak si léto maximálně užít a vyhnout se negativním emocím? Přinášíme vám několik užitečných tipů.

Aleš Kalina

5. 7. 2016 0:00
Aktualita

Aktivita klíšťat během svátků a v následujících dnech

Klíšťata budou i v následujících dnech velmi aktivní. Pokud tedy vyrazíte během volných dnů do přírody, nezapomeňte se vybavit účinnými repelenty.

Redakce

4. 7. 2016 16:36

Aby se děti neutopily… Křidélka jsou absolutně nevhodná

Léto, slunce a koupání. V České republice každým rokem utone okolo dvou set lidí. Stačí okamžik. Jak snížit rizika? Zejména stoprocentním dohledem a výběrem vhodných ochranných pomůcek. Podle Vodní záchranné služby to plavací kruhy a křidélka nejsou. Stále oblíbenější jsou nafukovací vesty. Je to správná volba?

Helena Singerová

4. 7. 2016 0:00

V kontaktních čočkách na dovolenou? 6 věcí, které se budou hodit

Kontaktní čočky jsou na léto a cestování skvělé, jen nezapomenout na… Na co myslet a co všechno si přibalit, abyste si dovolenou s čočkami užili bez komplikací?

Redakce

3. 7. 2016 0:00

Tip lékaře: Co se skvrnami od slunce v dekoltu

Ženy při opalování podceňují ochranu dekoltu, přitom ten to většinou „odnese“ při slunění nejvíce. Kožní lékařka vysvětlí, proč je třeba oblast výstřihu chránit a jak lze řešit následky v podobě nevzhledných pigmentových skvrn.

Jitka Chaloupecká

2. 7. 2016 0:00

Výhody a nevýhody plastové sádry

Zlomená ruka nebo noha a léto před námi. Možná se vyplatí pořídit si odlehčenou sádru. Jaká má omezení, můžeme se s ní například koupat? A kolik za ni zaplatíme?

Helena Singerová

1. 7. 2016 0:00

Pcháč oset: bodlák na bolavé klouby i proti plísním

Pcháč oset je známý spíše jako běžný plevel nebo záhadný termín z křížovky než léčivá bylina. Rozšířený bodlák najdete v lékárnách jen výjimečně. Přitom zatočí s revmatismem, artrózou i kožními plísněmi. Připravte si vlastní lék.

Simona Procházková

30. 6. 2016 0:00

Zásadní omyl – plastika není jen zkrášlování. Kdy ji hradí pojišťovna?

Možná se budete divit, ale hodně lidí podstupuje plastické operace v létě. Důvod? Jsou prázdniny, dovolené, než se vrátíte do práce, budu jizvy i otoky zhojené. Pokud některý ze zákroků zvažujete, bude vás asi zajímat, kdy máte nárok na úhradu od pojišťovny.

Svatopluk Svoboda

29. 6. 2016 0:00
Komerční sdělení

Chystáte se na letní dovolenou za hranice? Cestovní pojištění je základ. (Komerční sdělení)

Nenechejte nic náhodě a buďte připraveni pro případ úrazu nebo náhlého onemocnění, které mohou vaše zážitky značně zkomplikovat, pokud nejste na svých cestách pojištěni.

Nenechejte nic náhodě a buďte připraveni pro případ úrazu nebo náhlého onemocnění, které mohou vaše zážitky značně zkomplikovat, pokud nejste na svých cestách pojištěni.

29. 6. 2016 0:00

Mykózy, plísně nebo zápach? TOP 10 produktů na nohy

Péče o nohy: jaké produkty jsou nejprodávanější?

Redakce

28. 6. 2016 22:08
Aktualita

Pylové zpravodajství (aktualizováno 28. 6.)

Nejdůležitějším alergenem v následujícím období budou pyly trav. V ovzduší stále zůstávají pyly šťovíku, jitrocele, kopřivy, bezu a lípy.

Redakce

28. 6. 2016 14:16

Přírodní repelenty: účinná alternativa k chemii

Nejpoužívanější složkou v repelentech proti hmyzu je diethyltoluamid (DEET). Důvod je jednoduchý: obstojí i v extrémních podmínkách. Je to však pesticid. Proto se do popředí dostávají šetrné přírodní repelenty. Seženete v lékárnách, ale některé si můžeme vyrobit i doma.

Helena Singerová

28. 6. 2016 0:00

Aktivita klíšťat tento týden klesne o jeden stupeň

Pokud jste minulý týden vyrazili do lesa, pravděpodobně jste pak strávili večer s pinzetou v ruce. Klíšťata jsou tyto dny velmi aktivní a některá odolávají i silným repelentům. Podívejte se, jaká bude jejich aktivita tento týden.

Redakce

27. 6. 2016 14:48

Trápí vás lupy? Máme tipy, jak se jim vyhnout

Lupy patří mezi časté nepřátele, které sužují pokožku hlavy a poté viditelně ulpívají ve vlasech a následně zasypávají ramena. Pokud vám odlupující šupinky kůže znesnadňují život, což je v dnešní době velmi častým jevem, nemusíte si hned zoufat.

Lenka Zelnitiusová

27. 6. 2016 0:00
| 1

Opalovací krémy pro děti jsou „jiné“

Nabídka opalovacích krémů je široká – od množství značek přes ochranné faktory. Často vedle sebe vidíme opalovací krémy pro dospělé, které slibují co největší šetrnost k pokožce, a vedle nich, o několik desítek korun dražší, krémy pro děti. V čem je dětská kůže jiná a čím se liší dětské krémy mezi sebou?

Helena Singerová

24. 6. 2016 0:00
| 1

Běžecká lékárnička: co mít s sebou při běhu?

Zejména při delších bězích hrozí zranění. Může jít o méně vážné puchýře, křeče a podvrtnutí, nebo o vážnější pády, dehydrataci až hypoglykemii. Britský Červený kříž radí, jak si v těchto situacích poradit a co mít s sebou na trati, abyste to unesli.

Helena Singerová

23. 6. 2016 0:00
| 1

10 nejprodáva­nějších repelentů

Přípravky proti bodavému hmyzu. Jaké jsou nejprodávanější?

Redakce

22. 6. 2016 8:00

Echinacea – léčivka indiány milovaná

Rudé tváře v Severní Americe si echinaceu, neboli střapatku nachovou, dlouhou dobu střežili jako poklad výhradně a jenom pro sebe. Během 19. století se však dostala i k nám do Evropy a pro skvělé účinky, které má na lidský organismus, jsme její síle propadli a zůstali jí věrní. Prozradíme vám, s čím si echinacea více než rozumí a také v jakých preparátech ji najdete.

Lenka Zelnitiusová

22. 6. 2016 0:00
Aktualita

Pylové zpravodajství (aktualizováno 21. 6.)

Nejdůležitějším alergenem v následujícím období budou pyly trav. V ovzduší stále zůstávají pyly šťovíku, jitrocele, kopřivy, bezu a lípy.

Redakce

21. 6. 2016 9:53
Komerční sdělení

Chcete nakupovat chytře? Vyzkoušejte skener potravin (Komerční sdělení)

Nákup potravin není hračka. Zvlášť, když řešíte alergie nebo diety. Mobilní aplikace Tasty má české potraviny v malíku.

21. 6. 2016 0:00

Radiofrekvencí proti vráskám

Neinvazivní ošetření kůže přístrojem Thermage CPT zažívá boom. V současné době je považováno za nejlepší volbu pro zlepšení povolené nebo vrásčité kůže. Po něm je na řadě už jen skalpel. Kolik za mladší vzhled zaplatíte a po jaké době se kůže vrátí zpět?

Helena Singerová

21. 6. 2016 0:00
| 1
Aktualita

Klíšťata: stále velké riziko

Z aktuální předpovědi aktivity klíšťat plynou doporučení pro tento týden: použití repelentu, nesedat a nelehat v porostech, dále nevstupovat do křovin a bylinné vegetace zejména na okraji lesa, na okraji vodních toků a listnatého mlází.

Redakce

20. 6. 2016 15:15

Cestovní nevolnost. Co pomůže před i během jízdy?

Auto se natřásá a žaludek odpovídá. Většina dětí si postupně na jízdu autem zvykne, někomu však nevolnosti vydrží do dospělosti. Jak předcházet nevolnostem při cestování a co dělat, když to na nás přijde?

Helena Singerová

20. 6. 2016 0:00
| 1
Galerie

Fotografie z misí Lékařů bez hranic

Špatná hygiena, nedostatečné osvětlení, omezené možnosti a fronta smrtelně nemocných. Nebo operační sál v nafukovacím stanu? V takových podmínkách musejí pracovat Lékaři bez hranic. Podívejte se na jejich práci v naší fotogalerii.

Redakce

19. 6. 2016 0:00

Kolik jí je? Oči ji neprozradí, má plastiku

Udržovaná postava a zevnějšek mohou sice do značné míry skrýt skutečný věk, ale obličej je nesmlouvavý. Povadlá oční víčka či vrásky však nemusí být příčinou žádným komplexů – stačí vyhledat plastického chirurga. Operace očních víček není nijak zvlášť náročná a očím se při ní nemůže nic stát.

Svatopluk Svoboda

17. 6. 2016 0:00

6 hmyzích otázek a odpovědí

Venku to bzučí, na kůži se objevují první letošní pupínky, a kdo byl v lese nebo na louce, mohl se setkat s klíštětem. Hmyzí sezona je v plném proudu. Nabízí se několik hmyzích otázek. Například proč létají komáři jen v noci, kdy je vosí bodnutí nejbolestivější nebo co dělají klíšťata v zimě?

Redakce

16. 6. 2016 7:00

Kopřivka je vlastně alergická reakce. Co s ní?

Kopřivka patří mezi dvacet nejčastějších kožních chorob. Odhaduje se, že alespoň jednou v životě se s ní setká až třetina populace. Název „kopřivka“ vznikl z typické kožní reakce, ke které dojde v místě kontaktu kůže s kopřivou.

Helena Singerová

16. 6. 2016 0:00

4 přírodní pomocníci při hubnutí

S redukcí váhy nám mohou pomoci i bylinky. Samozřejmě bez komplexního přístupu, změny stravovacích návyků a přiměřeného pohybu to nepůjde. Zapojíte-li chaluhu bublinatou neboli bublinatku, maté, zelený čaj nebo čaj pu-erh, kýženého výsledku dosáhnete snáz.

Simona Procházková

15. 6. 2016 0:00

Krémy, nebo spreje na opalování? Toto je 10 nejžádanějších

Vyzkoušené a ověřené, takové jsou nejprodávanější přípravky na opalování. Které to jsou?

Redakce

15. 6. 2016 0:00

Pylové zpravodajství (aktualizováno 14. 6.)

Nejdůležitějšími alergeny v následujícím období budou pyly trav. V ovzduší se nadále vyskytují pyly šťovíku, jitrocele, kopřivy, bezu a lípy. V deštivém počasí se snižuje koncentrace pylových zrn a zvyšuje se množství vzdušných plísní.

Redakce

14. 6. 2016 10:22

Cestovní lékárnička: na co nesmíte zapomenout

Obsah cestovní lékárničky se liší zejména podle toho, kdo a kam jede a na jak dlouho. Co by nemělo chybět běžné rodině s malými dětmi na letní dovolené, ať už u moře, nebo v tuzemsku?

Helena Singerová

14. 6. 2016 0:00
| 1