Hlavní navigace

Kopřiva: recept na čaj je klasika

Kopřiva dvoudomá má skutečně rozmanité léčivé účinky. Najdeme ji v mnoha přípravcích z lékárny, tradiční je kopřivový čaj z čerstvé nebo sušené kopřivy. Zkuste recepty pro zdraví i tipy na kosmetiku.

Simona Procházková

28. 7. 2016 0:00

Prodlužte si opálení – jídlem

Léto, slunce a krásná bronzová pleť. Betakaroten má blahodárné účinky na pokožku, která díky němu vydrží déle opálená. Kde všude jej najedeme a jaké další vitaminy a minerály mají podobné účinky?

Helena Singerová

27. 7. 2016 0:00
Aktualita

Otestujte klíště na boreliózu z pohodlí domova

Chcete mít jistotu, zda není vaše klíště infikované? Můžete jej poslat do laboratoře, nebo otestovat z pohodlí domova. Novinkou je domácí test Borélie z klíštěte, který pomáhá včas odhalit riziko lymské boreliózy po napadnutí klíštětem.

Redakce

26. 7. 2016 17:56
Aktualita

Pylové zpravodajství (aktualizováno 26. 7.)

V uplynulém týdnu se v ovzduší objevovalo spíše jen malé množství alergenů. Pro nejbližší období předpokládáme postupné zvyšování koncentrace aeroalergenů. Začátek hlavní sezóny pelyňku očekáváme počátkem srpna.

Redakce

26. 7. 2016 15:39

Světlík je dobrý na oči. Pomáhá při alergii i zánětu spojivek

Světlík je především oční léčivkou. Pomáhá při alergických očních reakcích, zánětech spojivek i víček, světloplachosti. Sušený se používá na kašel a chrapot. Můžeme ho podávat i jako posilující lék při celkové přepracovanosti.

Simona Procházková

26. 7. 2016 0:00
Aktualita

Klíšťata jsou aktivní v parcích i zahradách

Typickým biotopem klíštěte jsou listnaté a smíšené lesy a porosty křovin s bylinným patrem, zejména jejich okraje, dále porosty na okrajích vodních toků. Často se klíšťata vyskytují i v parcích, zahradách a na neudržovaných pastvinách. Jak budou aktivní tento týden?

Redakce

25. 7. 2016 16:08

Zalehnutí uší v letadle: bonbon si schovejte na přistání

Potápěči to dobře znají. Zahájí ponor a náhle jim zalehne v uších. Jedním z řešení může být o několik metrů vystoupat. V letadle tuto možnost nemáme. Pokud byste tedy nepřemluvili pilota… Proč nám zaléhají uši při létání a jak si můžeme pomoci?

Helena Singerová

25. 7. 2016 0:00
| 1

TOP 10 na intimní hygienu

Intimní hygiena, to jsou mycí gely a emulze, masti, nebo třeba vaginální čípky.

Redakce

24. 7. 2016 0:00
| 1

Zbavte se zápachu a pocení nohou

Zapáchající nohy. Není to sice jen letní problém, ale v teplých měsících nás víc trápí. Jak se zápachu nohou zbavit, nebo jej alespoň zmírnit, když pravidelná hygiena nestačí?

Helena Singerová

22. 7. 2016 0:00

Co dělat, když slunce bylo moc a máte úpal či úžeh

Zůstali jste déle na sluníčku a to napáchalo nejenom škody v rámci spálené pokožky, ale cítíte také symptomy, jako je nevolnost, malátnost a bolest hlavy? Poradíme vám účinnou pomoc.

Lenka Zelnitiusová

21. 7. 2016 0:00

Vbočený palec: možnosti léčby jsou omezené

Ostatní si tzv. vbočeného palce povšimnou kvůli charakteristickému vychýlení na stranu. Pacienti, kteří v botě skrývají hallux valgus, ho však popisují jako velmi bolestivou záležitost. Zpočátku jde jen o estetickou záležitost, která může sem tam zazlobit, ale po letech umí pořádně potrápit.

Lenka Zelnitiusová

20. 7. 2016 0:00
| 1
Komerční sdělení

11. ročník ankety Křišťálová Lupa – Cena českého Internetu startuje (Komerční sdělení)

Narazili jste za poslední rok na zajímavé projekty či služby na českém internetu? Dejte nám o nich vědět.

20. 7. 2016 0:00
Aktualita

Pylové zpravodajství (aktualizováno 19. 7.)

Dominantním alergenem bude stále pyl trav. Jeho koncentrace v ovzduší bude ale pozvolna klesat. Naopak se začne zvyšovat množství pylu pelyňku a merlíkovitých.

Redakce

19. 7. 2016 9:29

Řepík má protizánětlivé účinky a detoxikuje

Řepík lékařský najdete v různých čajových směsích, ale také v zubních pastách a gelech na dásně. Pomáhá totiž při zánětlivých procesech v dutině ústní a krku, ale rovněž při žlučníkových obtížích. Doporučuje se také při detoxikaci.

Simona Procházková

19. 7. 2016 0:00
Aktualita

Nyní středně velké riziko

Čím vyšší je stupeň aktivity, tím vyšší je riziko napadení člověka nebo zvířete klíštětem. Aktivita klíšťat pozvolna klesá. Jaká jsou doporučení pro tento týden?

Redakce

18. 7. 2016 16:13

Hyperhidróza: jak se zbavit nadměrného pocení?

Zápach a mokré kruhy na tričku. Běžné deodoranty nezabírají. Někdo se potí na čele, jiný nejvíc v tříslech, nebo má mokrá záda. Nepomáhá ani pomalá chůze. Nadměrné pocení dokáže léto znepříjemnit.

Helena Singerová

18. 7. 2016 0:00
| 3

Děti na dovolené: 10 věcí, na které byste neměli zapomenout

Kromě potřebného vybavení cestovní lékárničky byste si měli na cesty přibalit i přípravky pro dětskou hygienu.

Redakce

17. 7. 2016 0:00

Napijte se z potoka: filtry a dezinfekce vody

Únik do přírody, strávit několik týdnů nebo i měsíců mimo civilizaci. Bez možnosti koupit si láhev s vodou. S cestovními filtry můžete pít třeba i z kaluže. Případně zvládnout bez úhony i exotický výlet do zemí třetího světa.

Helena Singerová

15. 7. 2016 0:00

Překonejte 7 překážek při odvykání kouření s pomocí homeopatie

Léků nebo metod, které pomohou s odvykáním kouření, je mnoho. Pomocníkem může být i homeopatie. Jaká homeopatika užívat pro potlačení chutí na nikotin a která pomůžou s abstinenčními příznaky?

Helena Singerová

14. 7. 2016 0:00

Tipy pro odvodnění organismu

Tělo dospělého člověka je více než z poloviny tvořené vodou. Někdy jí je trochu víc, člověk si pak připadá odule a víc se potí. Co způsobuje zavodnění a jak se mu bránit?

Helena Singerová

13. 7. 2016 0:00
Aktualita

Pylové zpravodajství (aktualizováno 12. 7.)

Nejdůležitějším alergenem v následujícím období budou pyly trav. Dále se v ovzduší vyskytují pyly šťovíku, jitrocele, kopřivy, lípy a merlíkovitých. Podívejte se do našeho aktuálního zpravodajství.

Redakce

12. 7. 2016 15:18

Co dovede divizna? Rozpouští hleny

Divizna velkokvětá je nejen nádherná bylina, ale také méně známá léčivka. Právě teď si ji můžete natrhat, poradíme vám, jak ji připravit. Máme pro vás i tipy „bez práce“. Květy divizny totiž můžete koupit již nasušené v lékárně nebo rovnou v bylinných směsích.

Simona Procházková

12. 7. 2016 0:00
Aktualita

Tropické teploty se nelíbí ani klíšťatům

Začátkem týdne budou klíšťata na celém území České republiky méně aktivní, od čtvrtka se očekává mírný vzrůst jejich aktivity. Podrobně v aktuálním přehledu.

Redakce

11. 7. 2016 15:03
Aktualita

Od července do září můžeme měnit zdravotní pojišťovnu. Jak na to?

Pokud přemýšlíte o změně zdravotní pojišťovny, máte šanci podat platnou přihlášku právě teď a ani nemusíte na pobočku. Jak na to? Přinášíme i přehled benefitů jednotlivých pojišťoven.

Redakce

11. 7. 2016 10:57

Co dělat při spálení? A ještě lépe – jak mu příště předejít?

Slunce svítí, moře nebo hladina rybníku lákají k osvěžení a riziko spálení se navyšuje. Abyste se opálili zdravě a bez rizika, máme pro vás několik tipů. Bronzový nádech tělu sluší jenom za předpokladu, že je o pokožku postaráno nejen před působením slunečních paprsků, ale i bezprostředně po opalování. Jedině tak se vyhnete bolestivému spálení, puchýřkům a odlupující se kůži.

Lenka Zelnitiusová

11. 7. 2016 0:00

3 tipy lékaře: Prevence proti vráskám

Po třicátém roce věku začíná pleť pomalu stárnout. Pokožka obličeje ztrácí svou hydrataci, pružnost, pevnost a začínají se tvořit drobné vrásky, které se postupně prohlubují. Co s tím?

Jitka Chaloupecká

9. 7. 2016 0:00

Zotavení po porodu: ošetření hráze

Bolavé hrázi po porodu uleví hojivé sedací koupele, speciální mýdla, některé vaginální gely nebo čípky a mnohé další. Čím mohou ženy zmírnit riziko poporodních obtíží ještě před porodem?

Helena Singerová

8. 7. 2016 0:00

Proti pocení: Nejprodávanější jsou antiperspiranty i kamenec

K celodenní svěžesti nám pomáhají deodoranty, antiperspiranty a další prostředky. Víme, o které výrobky je největší zájem.

Redakce

7. 7. 2016 17:13

Léčivý jahodník: Lesní jahůdky jinak, než je znáte

Jahodník je hojně rozšířená bylinka s léčivým efektem. Můžeme si z ní snadno připravit domácí čaj, kapičky či obklad nebo si vybrat z celkem pestré nabídky bylinných produktů z lékárny, které jahodník obsahují.

Simona Procházková

7. 7. 2016 0:00
| 2
Aktualita

Pylové zpravodajství (aktualizováno 5. 7.)

Jaké pyly se vyskytují v ovzduší v těchto dnech? Množství pylových zrn závisí na aktuální meteorologické situaci – v deštivém počasí se snižuje koncentrace pylových zrn a zvyšuje se množství vzdušných plísní.

Redakce

6. 7. 2016 8:54

Mýtus: Liposukcí mohu zhubnout mnoho kilogramů

To, že je liposukce relativně jednoduchá metoda ke snadnému zhubnutí, je bohužel dodnes obecně uznávaný omyl. Plastický chirurg vysvětluje, jak je to s liposukcí doopravdy.

Svatopluk Svoboda

6. 7. 2016 0:00