Hlavní navigace

Ostružiník: hledejte křovitý a uvařte si čaj

Z ostružiníku si můžete užít ještě něco víc než báječnou chuť ostružin. Nejléčivější částí rostliny jsou kromě plodů i listy. Můžeme je používat čerstvé, usušit je, naložit do alkoholu či vína. Řekneme vám jak.

Simona Procházková

18. 8. 2016 0:00

Menstruace a 4 způsoby, jak ji zvládnout

Menstruace je v reprodukčním věku nedílnou součástí života každé ženy. Aby pohodlí a hygieně bylo v těchto dnech učiněno za dost, představíme vám pomocníky, které pomohou překonat pravidelné krvácení.

Lenka Zelnitiusová

17. 8. 2016 0:00
Aktualita

Pylové zpravodajství (aktualizováno 16. 8.)

Nejsilnějšími alergeny v následujícím období budou pyly trav a pelyňku. Nadále se v ovzduší vyskytují pyly jitrocele, kopřivy a merlíkovitých.

Redakce

16. 8. 2016 14:18

Roztroušená skleróza: jak vypadají první příznaky a léčba

Roztroušená skleróza je nemoc, u níž je potřeba s léčbou neotálet. Jinak se stav pacienta zhoršuje mnohem rychleji. Důležitá je včasná diagnóza a zahájení léčby. Jaké jsou její příznaky, možnosti léčby a na koho se obrátit v případě podezření?

Helena Singerová

16. 8. 2016 0:00
Aktualita

Na konci prázdnin klíšťat ubude

Klíšťata přestávají být agresivní. Jejich aktivita momentálně odpovídá mírnému stupni rizika, což ovšem stále znamená, že bychom měli před vstupem do lesa použít repelent a večer se prohlédnout.

Redakce

15. 8. 2016 15:37

Příprava na porod a homeopatie

Čekáte miminko a termín porodu už se blíží? Se strachem, nervozitou i nespavostí vám pomohou homeopatické léky. Stejně tak si je můžete vzít přímo k porodu, aby potlačily bolesti nebo dokonce pomohly partnerovi.

Helena Singerová

15. 8. 2016 0:00
| 1

Pod sval, či pod žlázu? Kam umístit silikony?

Občas čítávám vášnivé diskuse na téma „pod sval či pod žlázu“ na internetu a musím se přiznat, že je sleduji s pobavením. Svědčí většinou o tom, že diskutující nemají valný přehled ani o lidské anatomii, ani o celé problematice augmentace prsů.

Svatopluk Svoboda

14. 8. 2016 0:00

Podceňovaný jód: je v potravinách i tabletách

Lidé často zapomínají na své zdraví a na prvky, které je potřeba udržovat v organismu ve správném množství. Například mnohdy nemají ani nejmenší podezření, že by jejich tělu mohl chybět jód. Kolik je ho třeba a jak ho ideálně doplnit?

Redakce

12. 8. 2016 8:00

Rady, jak dát sbohem pigmentovým skvrnám

Pigmentové skvrny umí potrápit právě teď v létě, kdy je sluníčko agresivnější a my jezdíme nachytat bronz k moři, což se může projevit jejich přítomností v hojném zastoupení. Jak nad nimi vyzrát? A jde to vůbec? Nezoufejte, od toho jsme tady my s SOS tipy!

Lenka Zelnitiusová

12. 8. 2016 0:00

Lepší zrak se dá koupit. Za co si můžete připlatit?

V České republice se každoročně odoperuje přes sto tisíc očí se šedým zákalem – desetkrát tolik než v roce 1988. Na výběr je několik typů operací i umělých čoček. V čem se liší, z jakých nitroočních čoček může pacient vybírat? A kolik za to zaplatí?

Redakce

11. 8. 2016 18:37

Nejen maliny! Nejléčivější částí maliníku jsou listy a větvičky

V lese sbíráme maliny jen tak pro chuť, listy a větvičky z maliníků přitom můžeme využít i na přípravu léčivých čajů, například pro těhotné ženy a po porodu. Čaje z maliníku jsou vhodné pro všechny včetně malých dětí, řadu jich koupíte i v lékárně.

Simona Procházková

11. 8. 2016 0:00
| 3

Co byste měli vědět o myomech

Myomy jsou nezhoubné nádory vznikající z děložní svaloviny. Jsou častou příčinou bolestí, ale i neplodnosti. Dají se léčit. S léčbou a jejím plánováním úzce souvisí i plodnost a mateřství ženy.

Redakce

10. 8. 2016 11:00
| 1

HIV test z laboratoře, nebo se otestovat doma?

Včasné odhalení HIV infekce zásadním způsobem ovlivňuje prognózu nemoci. Čím dříve se nemocný začne léčit, tím déle může žít. Kam se jít nechat otestovat, je testování anonymní a jak spolehlivé jsou testy, které pořídíte na internetu?

Helena Singerová

10. 8. 2016 0:00
Aktualita

Mobilní aplikace pro cestu do Brazílie: Bezpečné Rio

Nemocnice Na Bulovce vydala novou mobilní aplikaci. Je to soubor doporučení a informací od odborníků z infekční kliniky.

Redakce

9. 8. 2016 16:32
Aktualita

Pylové zpravodajství (aktualizováno 9. 8.)

Pylová sezóna pelyňku a trav vrcholí. Ve hře jsou stále také pyly merlíkovitých rostlin, kopřiv a jitrocele. Množství pylových zrn záleží rovněž na počasí, koncentrace se zvyšuje, když je vlhko a deštivo.

Redakce

9. 8. 2016 15:58

6 způsobů, které pomohou s patní ostruhou

Ostruhu na patní kosti okem nevidíme, ale bolí jako čert. Za vším totiž vězí kostěný výrůstek, který lze diagnostikovat na základě rentgenového vyšetření. Řekneme vám nejenom, co za tímto problémem vězí, ale také jak si pomoci svépomocí a co vás čeká u lékaře.

Lenka Zelnitiusová

9. 8. 2016 0:00
| 1
Aktualita

Chystáte se do lesa? Klíště teď není moc aktivní

Pravidelný monitoring aktivity a výskytu klíšťat na území České republiky přináší pro tento týden dobré zprávy. Aktivita klíšťat momentálně odpovídá mírnému stupni rizika.

Redakce

8. 8. 2016 16:53

Nosítka a ergonomická nosítka: v čem je rozdíl a která jsou pro děti nevhodná

Nošení dětí je praktické a získává si stále větší oblibu. Na českém trhu naleznete velké množství nosítek, ale jen některá splňují základní předpoklady pro ergonomické nošení. Od kolika let jsou nosítka vhodná a podle čeho je vybírat, aby byla pohodlná a abychom dětem neublížili?

Helena Singerová

8. 8. 2016 0:00

Plastika a muži: silikonové „svaly“ umíme…

…ale s penisem jsou potíže, říká plasticý chirurg. O jaké zákroky mají muži zájem, co jim mohou lékaři nabídnout a s čím se musí chlap smířit?

Svatopluk Svoboda

7. 8. 2016 0:00

Lupy a řídnutí vlasů: jaké přípravky pomohou?

Stimulují vlasový růst, pečují o pokožku hlavy, pomáhají proti lupům. Které prostředky pro zdravé a krásné vlasy jsou nejprodávanější?

Redakce

6. 8. 2016 0:00
| 1

Černý kořen: z kostivalu se dělá mazání na namožené svaly, klouby i zlomeniny

Z kořene kostivalu si můžeme připravit či koupit velmi léčivé masti, oleje a mazání. Jelikož některé z alkaloidů, které kořen obsahuje, mají na organismus nepříznivé účinky (zejména na játra), neužívejte kořen kostivalu vnitřně!

Simona Procházková

5. 8. 2016 0:00
| 3

Jak vyzrát nad popálením medúzou či bodlinami od mořského ježka? Víme!

Cachtání v mořských vlnách spolu se šnorchlováním patří k nejoblíbenějším letním kratochvílím. V případě, že vás při bezstarostném dovádění v moři požahá medúza nebo bolestivě došlápnete na mořského ježka, máme pro vás tipy, jak na tyto vodní nástrahy vyzrát a zažehnat komplikace ještě dřív, než vám zkazí celou dovolenou.

Lenka Zelnitiusová

4. 8. 2016 0:00

Úraz nebo bolest zubu během dovolené? Co můžete udělat

Jak zachránit zub, když přijde k úrazu? Podle zkušeností Jakuba Váši z Dentální kliniky Jan Stuchlík přichází kvůli úrazu zubu zhruba třetina všech dětských pacientů. A co dělat, když zuby začnou bolet během dovolené a váš zubař je tisíce kilometrů daleko?

Jakub Váša

3. 8. 2016 0:00
Aktualita

Pylové zpravodajství (aktualizováno 2. 8.)

Nejdůležitějším alergenem budou nyní pyly trav a pelyňku. Dále se v ovzduší vyskytují pyly šťovíku, jitrocele, kopřivy a merlíkovitých. Množství pylových zrn závisí na aktuální meteorologické situaci – v deštivém a vlhkém počasí se snižuje koncentrace pylových zrn a zvyšuje se množství vzdušných plísní.

Redakce

2. 8. 2016 16:31

Dávkovače léků: pomocník pro seniory i na cesty

Jsou barevné, přehledné a některé dokonce zvoní. Dávkovače léků. Velká pomoc pro všechny, kteří se již ztrácejí v tom, kdy a které léky mají užívat. Případně se mohou hodit komukoli, kdo užívá více léků a vyráží na dovolenou. V čem se dávkovače léků liší?

Helena Singerová

2. 8. 2016 0:00
| 1
Aktualita

Aktivita klíšťat klesá

Proti předchozím týdnům by měl být výskyt klíšťat v ČR nižší. Stupeň aktivity bude na hodnotě pět, což znamená středně velké riziko, koncem týdne na stupni čtyři, tedy riziko mírné. Stále však platí doporučení k použití repelentu a pravidelná prohlídka těla, pokud se pohybujete v přírodě.

Redakce

1. 8. 2016 22:58

Připravte se na letní průjmy: Endiaron, nebo živočišné uhlí?

S letními průjmy se můžete setkat při jakékoli změně prostředí. Nemusíte jezdit do exotiky, stačí i blízké Chorvatsko. Jak se průjmům vyhnout a čím je léčit? Není průjem jako průjem. Někdy pomůže Endiaron, jindy zabere živočišné uhlí.

Helena Singerová

1. 8. 2016 0:00
| 2

Plastika břicha – jedna z nejhezčích a nejefektnějších operací

Plastika břicha neboli abdominoplastika je jedna z nejhezčích a nejefektnějších operací, které může estetická chirurgie svým pacientům nabídnout. Právě proto, že výsledky této operace bývají velice hezké a přinášejí chirurgům uspokojení z dobré práce a pacientům splnění jejich požadavků, patří abdominoplastika mezi nejčastěji prováděné výkony estetické chirurgie.

Svatopluk Svoboda

31. 7. 2016 0:00

Vezměte si s sebou na dovolenou probiotika

S léčbou průjmů na dovolené pomohou probiotika. Můžete je polykat, pít, nebo třeba cucat.

Redakce

30. 7. 2016 0:00

Noční počůrávání: enuréza aneb když má dítě mokrou postel

Do pěti let věku je noční pomočování dětí v pořádku. Později už by se mělo začít s léčbou. Co od lékaře očekávat, jaká jsou režimová opatření a pomůže případně nějaký volně prodejný lék?

Helena Singerová

29. 7. 2016 0:00

Pro léky na benzínovou pumpu nebo do samoobsluhy

Jste na cestě a bolí vás v krku? Nebo jste zapomněli doma Kynedril a nechcete se už vracet? Některé vyhrazené léčivé přípravky jsou k dostání na benzínových pumpách. Brzy budou některé léky k dostání ve vybraných drogeriích nebo obchodech s potravinami.

Redakce

28. 7. 2016 14:00
| 1