aktualita arrow bulb calendar comment comment_forum profile facebook galerie hamburger lock more plus pricetag rss search sidebartoggle time gplus rozhovor test twitter linkedin video warning
Hlavní navigace

TOP 10 léků na kašel

Redakce

Co člověk, to jiný kašel a jiný lék. Přinášíme 10 nejprodávanějších léků na kašel.

S přípravky proti kašli vyřešíte suchý, ale i dráždivý kašel. Užívat můžete nejrůznější sirupy, kapky, ale také kapsle nebo šumivé tablety na různé druhy kašle. Spousta přípravků podporuje snadné vykašlávání a tím zbaví vaše tělo hlenu co nejdříve, upřesňuje Pilulka.cz.

Čtěte více: Akutní kašel: školní děti ho mají až desetkrát ročně

Nejčastějším typem je kašel při onemocnění dýchacích cest. 

Jako suchý kašel se označuje ten, který není doprovázen vykašláváním hlenů a bývá dráždivý. Produktivní kašel je spojen s odkašláváním sputa. 

Akutní kašel obvykle trvá přibližně dva až čtyři týdny.

Přinášíme vám 10 nejprodávanějších léků na kašel podle online lékárny Pilulka.cz:

ACC Long

Autor: Pilulka.cz

Podporuje vykašlávání.

Při léčbě akutních i chronických onemocnění dýchacích cest spojených s tvorbou viskózního hlenu. 

Léčivá látka acetylcystein rozpouští všechny složky, které způsobují vazkost hlenu. Tím podporuje vykašlávání a tlumí dráždivý kašel. Acetylcystein působí také antioxidačně, a tak podporuje obranné mechanismy organismu.  

Přípravek se užívá k léčení všech onemocnění dýchacích cest, která jsou provázena intenzivní tvorbou hustého vazkého hlenu, jako jsou chřipka, záněty průdušnice, akutní i chronické bronchitidy (zánět průdušek).

Přípravek mohou užívat dospělí a děti starší než 14 let.

Stodal

Autor: Pilulka.cz

Šetrný, účinný přípravek, který mohou užívat děti od dvou let, dospělí i senioři. Sirup navíc neobsahuje chemická barviva ani umělá sladidla a dobře chutná, proto si jej oblíbí především děti, které klasickou chuť léčiv často odmítají. Sirup také neobsahuje lepek a nemá lékové interakce (navzájem se neovlivňuje s jinými léky).

Použití tohoto tradičního rostlinného léčivého přípravku je založeno výhradně na zkušenosti z dlouhodobého použití.

Stoptussin

Autor: Pilulka.cz

Přípravek tlumí dráždění ke kašli, mění skladbu průduškového hlenu a usnadňuje tak jeho vykašlávání.  

Přípravek Stoptussin sirup je určen k léčbě suchého, dráždivého, obtížně ztišitelného kašle různého původu. Přípravek lze podat i k utišení kašle před a po operaci na doporučení lékaře.

Přípravek mohou užívat děti od 6 měsíců, dospívající a dospělí.

Aspecton

Autor: Pilulka.cz

Islandský lišejník s příchutí černého rybízu. Pomáhá při dráždivém kašli a chrapotu, zvlhčuje podrážděné sliznice.

Látky obsažené v islandském lišejníku (cetraria islandica) vytvářejí ochrannou vrstvu na sliznici.

Tím oslabují vnější dráždění, která ztěžují léčbu poškozené sliznice, a podporují aktivaci obranného systému organizmu. Vysoký podíl zvlhčujících látek v islandském lišejníku brání vysychání sliznice vázáním vody na jejím povrchu.

Při obtížích je vhodné vycucat ke zvlhčování sliznic krku a hltanu v průběhu dne až 10 tablet.

Mucosolvan Long

Autor: Pilulka.cz

Přípravek se užívá při akutních a chronických onemocněních dýchacího ústrojí. Jedná se např. o akutní a opakované záněty průdušek, hrtanu a průdušnice a dále o chronická onemocnění, jako je např. chronická bronchitida (zánět průdušek) a chronická obstrukční plicní nemoc.  

Přípravek je vhodný pro děti od šesti let

Sinecod

Autor: Pilulka.cz

Sinecod 50 mg se používá k léčbě suchého, dráždivého kašle různého původu.

Přípravek se užívá ke krátkodobé léčbě akutního kašle, např. při akutních infekcích horních a dolních cest dýchacích, průdušnice a průdušek.

Přípravek Sinecod 50 mg mohou užívat dospělí a mladiství od 12 let.

Robitussin Expectorans

Autor: Pilulka.cz

Lék na odkašlávání, který pomáhá uvolnit hlen a zředit výměšky průdušek, takže kašel je produktivnější a dojde k uvolnění nahromaděného hlenu na hrudi. Určen pro dospělé a děti od 2 let.  

Pokud se příznaky zhorší nebo se nezlepší do 7 dnů (u dětí do 3 dnů), musíte se poradit s lékařem.

Nepoužívejte Robitussin Expectorans:     

  • Jestliže jste alergický/á (přecitlivělý/á) na léčivou látku guaifenesin nebo na kteroukoliv složku přípravku.

  • Jestliže trpíte nemocí myasthenia gravis.

  • Nepoužívejte u dětí do 2 let.

MedExpecto Vicks

Autor: Pilulka.cz

K uvolnění hlenu a usnadnění vykašlávání při kašli v důsledku nachlazení a chřipkových onemocnění a akutního zánětu průdušek.

Pokud se vaše příznaky zhorší nebo se nezlepší do 35 dnů, musíte se poradit s lékařem.

Nevhodný pro děti do 14 let

Ditustat

Autor: Pilulka.cz

Ditustat tlumí dráždivý, neproduktivní kašel při zánětech hrtanu, akutních i chronických zánětech dýchacích cest, pneumotoraxu a krvácení z dýchacích cest různého původu.

Přípravek je určen pro dospělé i děti od 6 měsíců.

Lék nesmí být podáván pacientům s přecitlivělostí na dropropizin, pacientům s onemocněním spojeným se zvýšenou produkcí hlenu v dýchacích cestách nebo se zhoršenou funkcí sliznic (Kartagenerův syndrom, ciliární dyskinesie). 

U pacientů s těžkým poškozením jater nebo ledvin musí být pro podání Ditustatu zvlášť závažné důvody.  

Pectodrill

Autor: Pilulka.cz

PectoDrill 5% sirup pro dospělé s karamelovým aroma je určen k usnadnění odkašlávání hlenu z průdušek při vlhkém kašli při onemocnění dýchacích cest. Není určen pro pacienty s chronickým kašlem.

Jestliže užíváte PectoDrill 5% sirup po dobu pěti dní a kašel zůstává nezměněn, poraďte se o jeho dalším užívání s lékařem.

Jestliže máte horečky déle jak tři dny nebo při vykašlávání hnisu či v případě chronického (dlouhodobého) onemocnění průdušek anebo plic, je nutné se o užívání či pokračování v užívání tohoto sirupu rovněž poradit s lékařem.

Nekombinujte tento lék s léky, které brání vykašlávání a zastavují kašel (s antitusiky) nebo látkami vysušujícími hlen (atropiny). Je to neúčelné a někdy i nebezpečné.

Našli jste v článku chybu?