aktualita arrow bulb calendar comment comment_forum dummy facebook galerie hamburger lock more plus pricetag rss search sidebartoggle time gplus rozhovor test twitter linkedin video warning

Jídelníček pro zářivé a zdravé vlasy

Zdraví vlasů ovlivňuje nejen výběr vhodných šamponů, záleží i na životním stylu a jídelníčku. Jaké potraviny prospějí vašim vlasům nejvíce?

Problémy s vlasy jsou různé. Někoho trápí řídké, zplihlé nebo roztřepené konečky. Někdo má sklony k častému maštění vlasů, jiný naopak k velmi suchým s tendencí ke krepatění. Někomu vlasy padají (Padají vám vlasy? Pozor na tyhle léky).

Aby byly vlasy zdravé, silné a lesklé, musíme začít dbát na pestré a vyvážené stravování. S dostatečným přísunem vitaminů a minerálních látek můžeme být našemu snu o pevných a hustých pramenech zase o něco blíže.

Jen kosmetické a potravinové produkty totiž nepomohou. „Kvalitní kosmetické produkty mají samozřejmě pro zdraví, krásu a lesk vlasů nezastupitelný význam, zvláště v případě, kdy je naše hříva nadměrně zatěžována zevnitř i zvenčí řadou negativních faktorů,“ říká Monika PlacháNouvelle.

„Na našich vlasech se odráží i hektický životní styl, stres a jiné vlivy životního prostředí. Pestrý jídelníček by měl jít ruku v ruce s vhodně vybranou kosmetikou pro daný typ vlasů. Zvláště je to důležité v případě narušených, suchých a porézních vlasů, které potřebují naši starost nejakutněji,“ doplňuje Plachá.

V takovém případě je nutné zvolit přípravky, jež naši už tak těžce zkoušenou hřívu nezatíží, zároveň o ni ale jemně pečují, regenerují a vyživují do hloubky.

Přípravky s vyváženým množstvím důležitých aminokyselin, vitaminů a minerálů pro zdravé vlasy. Které jsou nejprodávanější

Čím mýt vlasy bez šamponu

Skupina lidí, kteří se označují jako „no poo“, tedy nemyjí si vlasy šamponem, se neustále rozrůstá.

Nečekejte však mastné hlavy. Na ulici nebo třeba v tramvaji by vás nenapadlo, že si slečna naproti už více jak rok nemyje vlasy běžnou kosmetikou. Jak docílit, aby byly vlasy krásné i bez šamponu?

Blahodárný olivový olej

Nejvíce kadeřím prospěje panenský olivový olej. Můžete ho používat hned dvojím způsobem. Výborně funguje jako výživná kúra na poškozené konečky. Stačí si připravit domácí lázeň z vysoce kvalitního olivového oleje. Konečky do ní naložte a následně důkladně opláchněte.

Druhou možností je přímá konzumace. Můžete jím nahradit olej slunečnicový, jiné rostlinné tuky a margaríny. Jen pamatujte, že nejlepší službu vám prokáže za studena, tedy například přidáním do salátů.

Zelená pro vaše vlasy

Až budete příště na nákupu, zaměřte se na zeleninu tmavě zelené barvy, jako jsou papriky, brokolice, fazolky a listový špenát.

Zelené potraviny bývají skvělým zdrojem železa, kalcia a vitaminů z rodiny A a C. Tyto vitaminy napomáhají přirozené mazové produkci, jež chrání vlas před poškozením.

Nedostatek vitaminu A a hořčíku ve stravě může způsobovat zvýšenou lámavost a padání. Hořčík najdete v luštěninách, ořeších, šípku, máku či pšeničných klíčkách. (Kde všude hledat hořčík a jak jej doplňovat?)

Luštěniny podporují růst

Hrách, fazole, čočka a sója jsou bohaté na proteiny, železo, zinek a biotin. Právě nedostatek těchto prvků a látek má často na svědomí křehké, lámavé vlasy bez života. V průměru lidský vlas za měsíc poporoste až o jeden centimetr.

Právě se zvýšeným příjmem železa a bílkovin, jež stimulují růst, můžete zaznamenat citelný rozdíl oproti tomuto průměru.

Na pružnost pudink

Pro zvýšení elasticity odborníci doporučují pravidelnou konzumaci rosolovitých pokrmů, jako jsou pudink, želatina, žužu cukrovinky. Samozřejmě se to nesmí přehánět, ale želatina, ať už umělá, nebo živočišná, je vždy prospěšná.

Vlasy se méně lámou, jsou poddajnější, lépe se upravují a zároveň je to prevence proti třepení.

DigiZone.cz: ČT uvede další řadu portrétů GEN

ČT uvede další řadu portrétů GEN

Podnikatel.cz: Tisíce e-shopů zruší kvůli EET platby kartou

Tisíce e-shopů zruší kvůli EET platby kartou

Měšec.cz: Kvalitní pojištění na cesty? U nás ho najdete.

Kvalitní pojištění na cesty? U nás ho najdete.

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

DigiZone.cz: Skylink: Barrandov Family zatím nevysílá

Skylink: Barrandov Family zatím nevysílá

Podnikatel.cz: Rozhodnuto, EET se dotkne i online plateb

Rozhodnuto, EET se dotkne i online plateb

Vitalia.cz: Nenápadné příznaky parodontitidy

Nenápadné příznaky parodontitidy

Lupa.cz: Další bitva o cookies na webu začala

Další bitva o cookies na webu začala

DigiZone.cz: Markíza neodvysílala zápas reprezentace SR

Markíza neodvysílala zápas reprezentace SR

Podnikatel.cz: Slevy na dani 2016 a výhled do 2017

Slevy na dani 2016 a výhled do 2017

DigiZone.cz: Skylink: konec Hustler HD i Barrandov Muzika

Skylink: konec Hustler HD i Barrandov Muzika

Vitalia.cz: Více kávy, méně diabetu?

Více kávy, méně diabetu?

DigiZone.cz: ČRa zhodnotily první tři roky HbbTV

ČRa zhodnotily první tři roky HbbTV

Podnikatel.cz: Podvody v podnikání se smrtí

Podvody v podnikání se smrtí

Podnikatel.cz: Rohlik.cz nabízí nově hotovky. Podívejte se

Rohlik.cz nabízí nově hotovky. Podívejte se

Podnikatel.cz: Výjimky z #EET? Holt dávají smysl!

Výjimky z #EET? Holt dávají smysl!

Podnikatel.cz: Jak na daň z nemovitých věcí 2017

Jak na daň z nemovitých věcí 2017

Podnikatel.cz: EET měla už více než 10krát výpadek

EET měla už více než 10krát výpadek

Měšec.cz: Na návštěvě v ČSOB

Na návštěvě v ČSOB

Lupa.cz: Velký úspěch: českou firmu Apiary kupuje Oracle

Velký úspěch: českou firmu Apiary kupuje Oracle